"Marka Beşiktaş'tır Quaresma kim?"

Beşiktaş'ta yaşanan Ricardo Quaresma krizine açıklık getiren Samet Aybaba, Quaresma'nın maliyeti yüzünden değil, tavır ve davranışlarından dolayı kadro dışı olduğunu söyledi. Aybaba, "'Marka Beşiktaş'tır, Quaresma kim?'" dedi.

NTV Spor

27.09.2012 - 23:25Beşiktaş'ta yaşanan Ricardo Quaresma krizine açıklık getiren Samet Aybaba, Quaresma'nın maliyeti yüzünden değil, tavır ve davranışlarından dolayı kadro dışı olduğunu söyledi. Aybaba, "'Marka Beşiktaş'tır, Quaresma kim?'" dedi.

En çok konuşulan konu olan Quaresma krizine değinen Aybaba, Quaresma ile hiç konuşmadım. Yöneticiler menajeriyle konuştu. Ondan hiçbir yaklaşım olmayınca bizden de bir hamle gelmedi. İstediğiniz kadar dünya yıldızı olun takımın başında bir patron varsa onunla iletişime geçmelisiniz. 3 kritere bakıyorum ben. Saha içi katkısı, tavırları, maliyeti. İlk iki parametrede hiçbir etkisi yok. Geliştirmek için de çaba yok. Diğer tarafta 25 oyuncu var. Öbür oyunculardan tepki alırım kabul etsem. Takımımı kaybetmek istemem.

"VERİLEN PARANIN KARŞILIĞINI ALAMADIK"
Yıldız oyuncu eğer kulübün isteklerini karşılamayacaksa başka bir takıma giderdi. O da maaşımı alayım oynamasam da olur diyor. Problemi varsa gelip benimle konuşacaktı. Quaresma'nın hatası iletişimi sıfır olması. Kendisini takımın üstünde görmesi. 2 ay ülkesine gitti doktor raporu bile yollamadı geçen sene. Bu koşullarda bizimle olması imkansız. Transfer fiyaskolamız fazla Türkiye'de. Antrenmana bile çıkmadan 3.5 milyon euro alan isimler oldu. Son iki senede 11 sarı ve 2 kırmızı kart görmüş. Beşiktaş liderin çok arkasında kalmış. Verilen paranın karşılığını alamadık. Kamp öncesi Quaresma'ya kulüp bulması için haber yollamıştık. Ama onu değerlendirmediler" diye konuştu.  

"MARKA BEŞİKTAŞ'TIR, QUARESMA KİM?"
Aybaba, "Maaliyeti yüzünden kadro dışı değil, tavır ve davranışlarından dolayı takımda değil. Belki 100 bin ya da 50 bin euro indirim yapsa bu bir yaklaşım olarak algılanıp takıma kazandırılacaktı. 'Marka Beşiktaş'tır, Quaresma kim?' Tanımadığım insanla kişile bir problemim nasıl olabilir? Biz önümüze bakalım, bir şeye takılmayalım. Ülkemizde malesef küçük şeylere takılıp kalıyoruz. Bizim derdimiz Beşiktaş'ı başarılı kılmak. Stat gelierini arttırmayı düşünüyoruz. Yeni statta belki doğru transferlerle 5 senede borcumuzu kapatırız. 3-4 tane alt yapı oyuncusunu bu takımın içine atarsak, hem maliyeti düşüreceğiz, hem de takımın iskeletini oluşturacağız. Koray var, Mertcan var, Hasan Türk var. Bir sürü yetenekli genç isim var. Alt yapı kalecilerimizi takıma kazandırmak istiyoruz. En ince detaya kadar çalışıyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...