Mbappe ve federasyon arasında ekonomik kriz

Kylian Mbappe'nin avukatı Delphine Verheyden, Fransa Milli Takımı'nın oyunculara imaj haklarıyla ilgili imzalattığı sözleşmeyi eleştirirken federasyonun, Mbappe ile ilgili her şeye müdahele ettiğini söyledi.

NTV Spor 28.03.2022 - 11:28
Mbappe ve federasyon arasında ekonomik kriz

'nın son dönemde yaptığı pazarlama çalışmalarında yer almayan ve federasyonu protesto ettiği iddia edilen Kylian Mbappe'nin avukatı Delphine Verheyden, L'Equipe açıklamalarda bulundu.

Fransa Milli Takımı'na seçilen oyuncuların imzaladığı sözleşmeyle ilgili eleştirilerde bulunan Verheyden, "Fransa Milli Takımı'na bir oyuncu ilk kez seçildiğinde yapması gereken ilk şeylerden biri, reklam haklarını milli takıma vermek. İmzalanan bu sözleşme, imza tarihinden itibaren geçerli olmaya başlıyor ve profesyonel kariyerinizin bitmesinden 5 yıl sonraya kadar geçerliliğini koruyor. Kylian için bu süre 40 yaşından sonraya kadar geçerli olabilir. Karşı çıktığımız konulardan birisi bu. Bu kadar uzun bir taahüt gerçekçi değil." açıklamasında bulundu.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Federasyonunun Kylian Mbappe ile ilgili birçok şeye müdahale ettiğini belirten Verheyden konuyla ilgili şunları söyledi, "Milli takımın formalarıyla ilgili de sorunlarımız var. Milli takım formalarından kim sorumlu? Federasyonu, oyuncular ve forma üreticisi Nike. Eğer oyuncunun adını formaya yazıyorsanız o oyuncu belirli kazançlar sağlamalı. Paraya sahip olup olmayacağını ya da amatör futbol bağılşayacağına kendisi karar vermeli. Kylian'ın ürettiği her şeye müdahale etmek istiyorlar." dedi.

Oyuncular ve futbol federasyonu arasında imzalanan sözleşmenin değişmesi gerektiğini söyleyen Verheyden, "Federasyon ile imzalanan anlaşmada ayrıca, oyuncuların her röportaj talebini kabul etmesi gerekiyor ve açıklama yapması isteniyor.

Ancak maçın ardından veya maç dışında oyuncular, açıklama yapacakları kurumu ve zamanı seçebilmeli. Bu sözleşmeyi yeniden düzenlememiz mevcut şartlara uyarlamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...