Mbaye Diagne'nin ayrılık kriterleri belli oldu

Mbaye Diagne, Galatasaray'dan ayrılmak için mali kriterlerini belirledi. İddiaya göre Senegalli futbolcu yıllık en az Avrupa'dan 3 milyon euro, Ortadoğu'dan 4,5 milyon euro bekliyor.

NTV Spor 10.08.2019 - 11:41

Galatasaray, Radamel Falcao transferinde adım adım mutlu sona yaklaşırken Senegalli Mbaye Diagne'nin de takımdan ayrılması bekleniyor.

Uzun süredir adı çeşitli kulüplerle anılan ve Galatasaray'dan ayrılığı gündemde olan golcü futbolcu için yeni bir iddia gündeme geldi.

Hürriyet'te yer alan habere göre Mbaye Diagne, Galatasaray'dan ayrılma konusunda mali kriterlerini belirledi. Menajeri William D’Avila ile yaptığı görüşmede transferiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Diagne, Galatasaray’da mutlu olduğunu ve İstanbul’u çok sevdiğini belirtti.

Galatasaray'dan yıllık 2,35 milyon euro garanti ücret kazanan futbolcu, takımdan ayrılmak için Avrupa'dan en az 3 milyon euro, Ortadoğu'dan ise 4,5 milyon euro'luk teklif bekliyor.

Galatasaray'ın Mbaye Diagne için 13 milyon euro istediği konuşuluyor. Mbaye Diagne için bugüne dek Suudi Arabistan’ın Al Nasr ve Katar’ın Al Rayyan takımlarıyla görüşülürken, iki kulüple de anlaşma sağlanamadı.

Sayfa Yükleniyor...