"Mehmet Ekici'ye Bremen'e ben önerdim"

Almanya’nın efsane oyuncularından Türk asıllı Mehmet Scholl, gelecek sezon Werder Bremen'de top koşturacak olan milli futbolcu Mehmet Ekici'yi Bremen'e kendisinin önerdiğini söyledi.

NTV Spor

14.06.2011 - 12:13
FATİH DEMİRELİ - Almanya'nın efsane oyuncularından Türk asıllı Mehmet Scholl, gelecek sezon Werder Bremen'de top koşturacak olan milli futbolcu Mehmet Ekici'nin transferi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 
Bayern Münih'in U23 takımında görev yaparken, Mehmet Ekici ile birlikte çalıştığını hatırlatan Scholl, "Onu sadece bir futbolcu olarak değil, insani açıdan da çok sevdim. Karakterini bile geliştiren bir çocuk" ifadesini kullandı. Scholl değerlendirmesini,"Bazı şeyleri öğrenmesi gerekiyor, ama o buna hazır. Başkalarını da dinliyor ve iyi fikirleri değerlendiriyor" şeklinde sürdürdü.
 
Mehmet Ekici'nin Bayern Münih'ten Werder Bremen'e transferi ile ilgili de konuşan Scholl, Mehmet'in Werder Bremen transferinde etkili bir rol aldığını açıklayarak, "Werder gündeme geldiğinde, Mehmet'e oraya gitmesini önerdim. Bremen ona çok uygun bir kulüp, Teknik Direktör Thomas Schaaf ve Menajer Klaus Allofs sağduyu ve öngörüyle çalışan kişiler. Mehmet'in ithiyacı olan da bu. Çok genç ve kendisini geliştirmesi gerekiyor" dedi.
 
Geçmişte Bremen'de oynayan Johan Micoud, Diego ve Mesut Özil gibi önemli oyuncular ile bir kıyaslama yapan Scholl, "Mehmet'in de çok önemli ve özel bir kalitesi var, tekniği mükemmel. Ve ona her zaman güvenebilirsiniz, takımı için her şeyini veriyor. Mesut'tan farklı bir oyuncu. Onun kadar hızlı değil ama Mehmet daha golcü bir oyuncu" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...