Merih Demiral'in yeni adresi belli oldu

Juventus'ta geçen sezon kadroya girmekte zorlanan Merih Demiral'in adresi Atalanta oldu. İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, milli oyuncu ve kulübünün Atalanta ile anlaştığını duyurdu.

NTV Spor 03.08.2021 - 17:04 | Son Güncelleme: 03.08.2021 - 21:11

Juventus'tan ayrılması beklenen Merih Demiral için İtalyan temsilcisi 35 ile 40 milyon Euro arasında bir bonservis belirlerken, oyuncu için Tottenham ve Borussia  Dortmund'un da adı geçti.

23 yaşındaki oyuncu için devrede olan bir diğer takım ise Atalanta'ydı. İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Atalanta'nın oyuncuyu kiralama konusunda Merih Demiral ve kulübüyle anlaştığını, zorunluluk olmadan, 30 milyon Euro satın alma opsiyonuyla kiraladığını duyurdu. 

Tottenham'a giden Romero'nun yerine Atalanta'nın kadrosuna katılan 23 yaşındaki milli oyuncu, 2019 yılından beri Juventus forması giyiyordu. Merih Demiral, geçen sezon toplam 24 maçta forma giydi ve 1 asist üretti.

Atalanta, Romero'nun Tottenham'a transferi konusunda anlaşırken, İngiliz ekibinin bu transfer için 50 milyon Euro bonservis ve 5 milyon Euro'da bonus ödeyeceği bildirildi. Tottenham'ın, geçen sezon İtalya Ligi'nin defans oyuncusu seçilen Romero'yu kısa sürede açıklaması bekleniyor. Atalanta bir başka defans oyuncusu Diallo'yu ise Manchester United'a sattı. İngiliz ekibi Diallo'yu 30 milyon Euro + 15 milyon Euro bonusla transfer etti. 

Sayfa Yükleniyor...