Mertens: Galatasaray'da efsane olmak istiyorum

Lucas Torreira ile Dries Mertens, transferlerinin açıklanmasının ardından Galatasaray'ın sosyal medyada açtığı sohbete katıldı. Sohbette Fernando Muslera da sürpriz yaptı.

NTV Spor 08.08.2022 - 21:27 | Son Güncelleme: 08.08.2022 - 22:09

Lucas Torreira, transferinin açıklanmasının ardından Galatasaray'ın sosyal medyada açtığı sohbete katıldı. Transferiyle ilgili konuşan Torreira, "Merhaba Galatasaray" diye sözlerine başladı ve "Çok önemli bir an. Çok keyifli. Şu anda hislerim çok iyi. Çok büyük kulübün parçası olup, kariyerimde çok önemli bir yer etmesini istiyorum" dedi.

"Öncelikle taraftara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanan Uruguaylı, "Bu kararı almamda beni çok etkilediler. Bu kulüp gerçekten çok büyük bir kulüp. Bu kulübün bir parçası olmak onlar için mücadele etmek demek. Büyük hedeflerin ilk adımı bu sezon şampiyonluk hedefi. İlk adımımızı bu şekilde atacağız" sözleriyle iddiasını ortaya koydu. 

Daha sonra kulüp televizyonuna açıklama yapan Torreira, "Çok mutluyum. Ailecek uzun uzun düşündük. Fernando Muslera ve menajerim de bu kararı almamda çok yardımcı oldu. Dedikodular çıktığı andan itibaren taraftarlar ailemle bile iletişime geçmeye başlamıştı. Gerçekten inanılmazdı. Giydiğim formadan gurur duyuyorum" sözleriyle taraftarı övdü. 

MUSLERA: BÜYÜK ŞAMPİYONLUKLAR, UNVANLAR...
Galatasaray Kaptanı Fernando Muslera da sohbete katılırken, "Herkese öncelikle merhababa. Lucas ve Mertens buraya geldiği için çok mutluyum. Öncelikle sayın başkana ve Erden Bey'e kulüp için yaptıkları transferler için teşek ediyorum. Bu yıl Galatasaray için büyük bir yıl. Her sene şampiyonluklar kazanması, unvanlar elde etmesi gereken bir kulüp. Yönetimin gözü en üst seviye oyuncularda. Bu kulüpte çok büyük oyuncularla oynama şerefine eriştim. Havada bunun kokusunu alabiliyorum. Büyük şampiyonluklar, unvanlar kazanma yolunda olmak bana büyük gurur veriyor. Çok tavsiye vermek doğru olmaz. Bir çok şey yapmak gerekiyor. Elimizden gelen her şeyi, fedakarlıklar yapmamız gerekiyor: Hayal etmeye devam etmemiz ve bu dediğim şeyleri devam ettirmek gerekli. " ifadelerini kullandı. 

DRIES MERTENS: GOMIS ASLAN YÜRÜYÜŞÜNÜ YAPTIĞINDA KENDİMİ TUTAMIYORDUM"

Galatasaray'ın 1+1 yıllık sözleşme imzaladığı Dries Mertens ise Merhaba Galatasaray diyerek başladığı sohbete, "İnanılmaz. Dün maçı izledim. Sanki maçın içinde gibiydim. Gomis aslan yürüyüşünü yaptığında kendimi tutamıyordum. Kulübün beni aileden biri gibi görmesi hoşuma gidiyor. Eski kulübümde böyleydi. Onun için buradayım" dedi. 

Eski kulübü Napoli'de efsane olduğunun hatırlatılması üzerine, "Ben de burada efsane olmak istiyorum. Galatasaray efsanesi olmak istiyorum. Üç gündür buradayım. Lucas bizi her akşam kebaba çıkarmaya çalışıyor -gülüyor- Bugün de döner diye tutturdu." diye konuştu. 

Mertens, Galatasaraylı taraftarları Cumartesi günü oynanacak Giresunspor maçına davet etti.

Mertens daha sonra kulüp televizyonuna verdiği röportajda, "Burada olduğum için çok mutluyum. İtalya'da çok güzel bir 9 yıl geçirdim. Artık değişiklik yapma zamanı gelmişti. Galatasaray gibi bir takımdan teklif gelince onur duydum. Çok güzel bir karşılama oldu. Böyle taraaftarlara Napoli'den alışkınım. Buraya başarılı olmaya geldim. 1 yıllık sözleşme imzaladım ancak daha uzun yıllar kalmak isterim. Beni neden istediklerini göstermeye geldim. Gücümü sahada göstermek istiyorum. Galatasaray için her şeyimi vereceğim. Var gücümle çalışacağım" demecini verdi.

Sayfa Yükleniyor...