Messi: Bana Tanrı denilmesinden hoşlanmıyorum

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, Katalan ekibinde aktif futbolculuk kariyerine son vermek istediğini söyledi. Messi, kendisine Tanrı denilmesinden de hoşlanmadığını dile getirdi.

NTV Spor 10.10.2019 - 13:19

Barcelona kaptanı Lionel Messi, Katalan radyosu RAC1'e katıldığı programda son durumundan geleceğine, transferlerden Şampiyonlar Ligi'ndeki şampiyonluk hasretine kadar bir çok soruya yanıt verdi. 

Barcelona'da aktif sporculuk kariyerine son vermek istediğini belirten Lionel Messi, "Ben ve ailem burada çok mutluyuz. Yıllarca burada kalmak istiyorum. Her zaman bu düşüncedeydim ve bu değişmedi. Barcelona da her şeyi kazanabilecek kapasitede" dedi. 

Arjantin'de futbol denilince aklına gelen Newell's Old Boys'ta oynamayı çocukluktan itibaren hayal ettiğini vurgulayan Messi, "Ancak ailen önceliğin hale gelir. Çocuklarımın benim küçükken olduğum gibi, burada kurduğu arkadaşlık ortamını kesmek istemedim. 2013-14 sezonunda Barça'dan ayrılmak istemiştim. Geride bırakmak istediğim bir durum oluşmuştu. Vergi meselesinden dolayı İspanya'yı terketmek istemiştim. Kırılmış hissettim" diye konuştu.

YENİ SÖZLEŞME KONUSU
Yeni sözleşme konusunda söylenecek yeni bir şey olmadığını kaydeden Lionel Messi, "Ancak eminim ki para konusunda herhangi bir sorun olmaz. Kulüp ile her şey çok basit. Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu ile en son Liverpool'da konuştum. O zamandan beri konuşmadık. Onunla bir problemim yok. Bazen, yeni transferlerle ilgili düşüncelerimi alır. Ancak yeni transferlere benim karar verdiğim veya teknik direktöre söylediğim doğru değil" sözleriyle transfere karıştığı iddialarını yalanladı. 

Griezmann ve Antoine Griezmann konusundaki görüşleri de sorulan Arjantinli yıldız şu ifadeleri kullandı, "Felsefesinden dolayı Barcelona'da oynamak kolay değil. Griezmann, buna alışık. Yetenekli ve çok zeki. O en iyilerinden bir tanesi. Neymar sanırım ilk günden bu yana ayrılık nedeniyle pişman. Yanlış yaptığının farkına vardı. Neymar ile yeni sözleşme yapmadıkları için yönetimi de eleştirmedim. Görüşmelerin parçası değildim." 

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ LIVERPOOL MAÇI
Geçen sezon Liverpool'a 3-0'ın rövanşında, 4-0 yenilip Şampiyonlar Ligi'ne veda ettikleri yarı finalin sorumlularının futbolcular olduğunu kaydeden Messi, "Donmuş kalmıştık ve Roma'nın hatıraları kafamıza geldi. Valverde'nin yapacağı bir şey yoktu. Şampiyonlar Ligi'ni yine kazanamazsak benim için hayal kırıklığı olur. Barça için tekrar Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorum. Son iki yılda ise oyuncular nedeniyle bu kupayı kazanamadık" sözleriyle teknik direktörüne destek çıktı. 

"İNSANLARIN TANRI DEMESİ HOŞUMA GİTMİYOR"
Taraftarların kendisine duyduğu hayranlığa da değinen Messi, "İnsanların bana Tanrı demesine üzülmüyorum; ancak bu hoşuma gitmiyor. Güzel ama çok abartılı. Kopyalama yaşında olan çocuklarım için iyi değil. Çocuklarım maçta bana, 'Haydi Leo Messi' diyorlar." sözleriyle duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. 

Sayfa Yükleniyor...