Messi Barcelona'ya mı dönüyor?

Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılığı futbol dünyasının en büyük sürprizlerinden biri olurken; Arjantinli yıldıza Katalan ekibinin kapıları kapanmadı. Açıklama ise eski takım arkadaşı ve teknik direktör Xavi'den geldi.

NTV Spor 26.07.2022 - 22:17

Barcelona ve Lionel Messi'nin hikayesinde bir ihtimal daha var. 2021 yazında 21 yıllık serüvenin ardından Paris Saint Germain'e (PSG) imza atan yıldız oyuncu, Katalan devinin gündeminden düşmüyor.

Barcelona Teknik Direktörü Xavi, eski takım arkadaşının Barcelona'daki öyküsünün bitmediğini söyledi.

Arjantinli oyuncu sorusuna yanıt veren Xavi, "Messi'nin şu anda başka bir kulüple sözleşmesi var. Yakın gelecekte aramıza dönmesi imkansız. Ancak başkanımız Laporta'nın da dediği gibi; Lionel ve Barcelona'nın hikayesi devam edecek. Neler olacağını göreceğiz" dedi. 

Xavi'ye göre; La Liga'da 3 sezondur şampiyonluğun uzağında kalan Katalanlar zirveye dönüş için hazır. Genç teknik adam mutlu son için, "Son dönemdeki tablomuza rağmen Lewandowski gibi oyuncular aramıza katılmak istedi. Barça'yı şampiyonluklarla dolu tarihine döndürmek için doğru yoldayız" ifadelerini kullandı. 

Kulübün 1 milyar euro'yu aşan borçlarına rağmen hareketli bir transfer dönemi geçiren Barcelona, 100 milyon euro'dan fazla harcama yaptığı 2022 yazında Robert Lewandowski, Raphinha, Franck Kessie ve Andreas Christensen'i kadrosuna kattı.

Sayfa Yükleniyor...