Messi: Ronaldo ile aramızdaki rekabetin sebebi...

FIFA Yılın Oyuncusu ödülünü kazanan Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ile aralarında yaşanan rekabetin temeli olarak 'kazanma arzusu'nu gösterdi.

NTV Spor

24.09.2019 - 21:19

FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin oldu. Diğer iki finalist Juventus'lu Cristiano Ronaldo ve Liverpool'un Hollandalı yıldızı Virgil Van Dijk'i geçen Messi, kariyerinde 6. kez FIFA Yılın Futbolcusu ödülünü kazandı. 

Son olarak 2015'te bu ödülü kazanan 32 yaşındaki oyuncu, geçen sezonki 51 gol ve 22 asistlik performansla ödüle layık görüldü. 

Geçen sezon Avrupa'nın gol kralına verilen Altın Ayakkabı ödülünü de kazanan Messi, Cristiano Ronaldo'yu (5) geride bırakarak bu ödülü en çok kazanan futbolu rekorunun tek başına sahibi oldu.

FIFA'nın resmi sayfasına açıklamalarda bulunan Messi, kendisine yöneltilen Ronaldo ve rekabet sorusunu da cevapladı. Messi, "İkimiz de takımımız için en iyisini yapmak istiyoruz. İkimiz de kaybetmeyi sevmiyoruz. Aramızdaki rekabetin temelinde de bu yatıyor. Bu rekabetin saha içinde kalması da çok önemli" dedi.

Messi, bireysel ödüllerden çok takım başarılarının kendisi için daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi. 

Sayfa Yükleniyor...