Messi savunma yapmaya gitmiyor

Arjantin'in Şili ile oynadığı maçta yardımcı hakeme hakaret ettiği gerekçesiyle 4 maç ceza alan Messi için Arjantin Futbolo Federasyonu'nun itirazı yarın FIFA'da görüşülecek. Ancak Messi İsviçre'ye giderek şahsen savunma yapmayacak

NTV Spor 03.05.2017 - 17:27
GETTY

Arjantin Futbol Federasyonu AFA, Lionel Messi'nin Şili maçında yardımcı hakeme hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı dört maçlık cezaya itiraz etmişti. Duruşma yarın İsviçre'de FIFA'nın merkezinde yapılacak. Messi'nin şahsen duruşmaya katılmayacağı açıklandı. Ancak Arjantinli yıldızın duruşma salonuna görüntülü bir telefon yapma ihtimali yüksek.

AFA'nın hukuk danışmanı Andres Paton Urich ve İspanyol avukat Juan de Dios Crespo, FIFA'nın verdiği cezayı iki maça indirmeye çalışacaklar. Böylece Messi Dünya Kupası eleme grubunda Uruguay maçını kaçırsa da, Venezuela ve Peru karşısında takımda yerini alabilecek.

Arjantin, Messi'nin cezalı olduğu ilk maçta Bolivya'ya yenildi ve dört takımın doğrudan 2018 Dünya Kupası'na katılacağı, beşincinin de play-off oynayacağı grupta dördüncü sıraya geriledi. 

Sayfa Yükleniyor...