Messi ve Iniesta Barcelona'ya dönebilir mi? Joan Laporta'dan açıklama

Barcelona'da geçmişe dönüşün son halkası Dani Alves oldu. 38 yaşındaki yıldıza Camp Nou'da düzenlenen basın toplantısında söz alan başkan Joan Laporta, Lionel Messi ve Andres Iniesta'ya açık kapı bıraktı.

NTV Spor 17.11.2021 - 21:24
Messi ve Iniesta Barcelona'ya dönebilir mi?

Başkanı , 'in imza töreninde Lionel Messi ve Andres Iniesta'nın kulübe dönmeleri halinde bunu reddetmeyeceğini söyledi.

38 yaşındaki Alves, 10 binden fazla taraftarın önünde sezon sonuna kadar Barça ile sözleşme imzaladı. 

- Ne söyledi?

Camp Nou'daki törende yer alan Laporta'ya veya 'nın da Alves gibi dönüp dönemeyeceği soruldu ve "İhtimalleri reddetmiyorum" dedi.

"Messi ve Iniesta'nın geri dönüşüne kapıları kapatmıyorum. Dani Alves'de olduğu gibi. Yaş sadece bir sayı. Hayatta neler olacağını bilemezsiniz. Dani Alves'e yaptığı maddi fedakarlıktan dolayı minnettarız. İşleri tersine çevirmemize yardım etmek istiyor. Dani Alves geldi, yaş bir sayıdır. Leo ve Andres iki harika oyuncu. Yarın ne olacağını tahmin edemiyorum. Hala başka kulüplerin sözleşmeli oyuncuları ve oynuyorlar. Ne olacak asla bilemezsiniz."

34 yaşındaki Messi, yaz transfer döneminde bedelsiz şekilde Paris Saint-Germain'e katıldı. 37 yaşındaki Iniesta ise 2018'den bu yana Japonya ekibi Vissel Kobe'de.

- Dani Alves ne söyledi?

5,5 yıl sonra Katalan kulübüne imza atan Dani Alves, Messi'nin dönüş ihtimali için esprili yanıt verdi: "Bana birkaç saat verirseniz gidip onu getiririm. Onu çok seviyorum. Burada yeni bir süreçteyiz ve herkesi geri gelmeye davet ediyorum. Birçok kulüpte bulundum ama böyle bir yer yok."

Alves, Barça TV'ye verdiği röportajda, "Kariyerimin en büyük ve en özel mücadelesi. Birçok kişi bunu bir felaket gibi düşünüyor ama sakin olsunlar, ben sahada konuşurum. İnsanlar benimle ilgili şüphe duyduklarında ben daha da kendimi güçlü hissediyorum." şeklinde konuştu.

Barcelona'ya hiçbir para almadan geldiğini, zor dönemden geçen takıma yardım etmek istediğini vurgulayan Alves, "Geçmişte de zor günler oldu. Birlik olarak bunu atlattık. Şimdi iyi bir enerjiye konsantre olma zamanı. Kulübün olması gereken yere gelmesi için ben böyle yapacağım. Bu bir takım işi." ifadelerini kullandı.

Andres İniesta ve Hristo Stoichkov'a atfen "8" numaralı formayı seçtiğini anlatan Alves, Barcelona'da iyi işler yaparak Brezilya Milli Takımı ile 2022 Dünya Şampiyonası'na gitmek istediğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...