"Messi ve Ronaldo'yu geçebilirim"

Futbolu kadar özel yaşamıyla da gündem olan İtalya Milli Takımının golcü ismi Mario Balotelli, bu sezon Altın Top'u kimin kazanacağı sorusunu yanıtladı. Balotelli, Ronaldo ve Messi'yi överken, yine nevi şahsına münhasır ifadeler kullandı.

NTV Spor 10.12.2016 - 12:02

Mario Balotelli, futbol dünyasının belki de gerek oynadığı oyunla gerekse de yaşam tarzıyla en çok dikkat çeken isimlerinden biri. İtalya Milli Takımının da formasını giyen golcü oyuncu, Altın Top'u kazanabilecekler üzerinde tahmin yapması istenirken; nevi şahsına münhasır yorumlar yaptı.

Bu sezon Cristiano Ronaldo ile Lionel Messi'nin en büyük favorisi olduğu Atltın Top'u yorumlayan Mario Balotelli, "Ronaldo ve Messi gibisi yok; ancak ben de bu ödülü kazanabilirim." dedi.

Konuyla ilgili La Gazzetta Dello Sport'a açıklamalar yapan Balotelli, "Şu anda Messi ile Ronaldo'yla aynı seviyede oyuncu olmadığını söylerken, "Eğer sakatlıklardan uzak iyi bir sezon geçirebilirsem ve futboluma konsantre olabilirsem, Altın Top'u kazanırım." sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

Geçen sezon ise Milan'a kiralık giden golcü isim, taraftarı olduğu takımda da sadece bir gol attı. Balotelli buna karşın İtalya'ya dönmesi durumunda Milan'da oynamak istediğini söyledi. Inter'de oynadığı zamanda da her zaman Milan taraftarı olduğunu kaydeden Balotelli, "Asla, asla dememek lazım.
Ancak Inter çok karışık. Yine de İtalya'ya dönersem, bu takım Milan olur. Şimdi burada şampiyonlak kazanmak istiyorum ve daha sonra neler olacağını göreceğiz" açıklamalarını yaptı.

Bu sezon kiralık gittiği Nice'de attığı gollerle yeniden gündeme gelen ve takımının Fransa'daki sürpriz liderliğinde pay sahibi olan Balotelli, Liverpool'a büyük umutlarla gitmiş; ancak beklentilerin uzağında kalmıştı. 26 yaşındaki oyuncu, İngiliz ekibindeki iki sezonunda 4 maça çıkabildi ve sadece bir gol attı.

Sayfa Yükleniyor...