"Messi'yi de, Ronaldo'yu da geçecek... Gelecek onun"

Brezilya'nın efsane sağ beklerinden Cafu, "Cristiano Ronaldo ve Messi hala çok iyiler. Ama Neymar onlardan daha genç ve ikisinden de çok geride değil. İkisini de geçip Altın Top'u kazanacak" dedi.

NTV Spor 10.01.2017 - 14:49
Son Güncelleme: 10.01.2017 - 14:50
Neymar, Messi ve Cristiano Ronaldo, 2015 Altın Top ödülünde sahneyi aylaşmıştı.Getty

Brezilya Milli Takımı'nın eski kaptanlarından Cafu, Neymar'ın Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'yu geçetek dünyanın en iyi futbolcusu seçileceğini söyledi. Pazartesi günü diğer adaylar Messi ve Antoine Griezmann'ı geçerek FIFA Yılın Futbolcusu seçilen Ronaldo, kısa süre önce de Altın Top'u almıştı.

24 yaşındaki Neymar, Ronaldo'dan 7, Messi'den de 5 yaş genç... Cafu da bu noktaya dikkat çekerek Neymar'ın daha zirve noktasına ulaşmadığını ve Ronaldo ile Messi'yi geçeceğini savundu. Dünya Kupası'nı iki kez kazanan Brezilya'nın efsane sağ beki, "Neymar, Messi'nin de, Ronaldo'nun da çok gerisinde değil. Kısa sürede ikisini de geçip dünyanın en iyisi olacak" derken Messi ve Ronaldo'yu şöyle kıyasladı:

"Bu, yıllardır süren bir tartışma. Şu anda Messi ve Ronaldo dünyanın en iyi iki futbolcusu. Ronaldo'nun 2016'daki avantajı daha istikrarlı olmasıydı."

Sayfa Yükleniyor...