"Messi'yle çalışmak zor. Ben kimim ki onu değiştireceğim?"

Barcelona'dan Bayern Münih'e karşı alınan 8-2'lik ağır yenilgi sonrası kovulan Quique Setien, görevden ayrıldıktan sonra ilk röportajını, El Pais'e verdi. Quique Setien'e soruları, Vicente Del Bosque sordu.

Oğuz Öztürk 01.11.2020 - 13:00

Geçtiğimiz Ocak ayında Ernesto Valverde'nin yerine Barcelona'nın başına getirilen Quique Setien'in de kulüpteki ömrü 6 ay sürmüştü.

Röportajda, Messi ile ilgili soruya da yanıt veren Setien, "Bence Messi tarihin en iyi futbolcusu. Başka büyük isimler de çıktı ancak aynı istikrarı gösteremediler. Oyuncudan daha öte bir durum var ki onu yönetmek daha da zor. Messi'yle de çalışmak kolay değil. Ben kimim ki onu değiştireceğim? Bu birçok sporcunun doğasında var olan bir şey, bunu Michael Jordan belgeselinde de (The Last Dance) görmüştük. Beklemediğiniz şeylerle karşılaşıyorsunuz" dedi.

Setien, Messi'nin fazla konuşmadığını ve içine kapanık olduğunu söylerken, Arjantinli oyuncuyu, "Görmenizi istediği şeyleri görmenizi de sağlıyot" diyerek tanımladı.

8-2'lik Bayern yenilgisi hakkında da konuşan Setien, "Büyük bir durum... Üzücü. Barcelona tarihine böyle geçiyorsunuz. Görevime son verilme kararının 8-2'den önce alındığını daha sonra öğrendim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...