FENERBAHÇE HABERLERİ | Mesut Özil: Kim Min-Jae'yi Sergio Ramos'a benzetiyorum

Fenerbahçe'nin iki yıldızı Kim Min-Jae ve Mesut Özil beraber röportaj yaptı. Yıldız futbolcu, 'Kim'i kime benzetiyorsun?' sorusuna Sergio Ramos yanıtını verdi.

NTV Spor 24.08.2021 - 15:33 | Son Güncelleme: 24.08.2021 - 16:04

Fenerbahçeli futbolcular, Güney Kore basınına konuştu.

Mesut Özil, Kim Min-Jae hakkındaki ilk izlenimlerini, "Çok iyi birisi sıcak kanlı olması beni etkiledi, kolayca anlaşabiliriz. Nasıl oynadığını izledim videolarda ve antremanda gördüm, onunla Fenerbahçede oynamak çok güzel olacak, burada başarılı olacağımıza inanıyorum." sözleriyle ifade etti.

Kim Min-Jae ise Mesut hakkında ne düşünüyosun sorusuna şöyle cevap verdi; "Kesinlikle çok iyi bir futbolcu onunla sahaya çıkıp birlikte oynayabilmek için çok sabırsızlandım bu beni çok heyecanlandırıyor."

Mesut Özil, 'İlk maçında gol attın, bu sezonun önceki sezondan iyi olucağına inanıyormusun?' sorusuna

"Sezon öncesi yaptığımız kamplardan sonra kendimi daha formda hissediyorum. İlk maçımızda 3 puan aldık inanıyorum ki daha iyi olacağız." diye cevap verdi.   

"RÜYALARIM GERÇEK OLDU"

Yıldız futbolcuya taraftarı olduğu Fenerbahçe'de futbolcu olmanın neler ifade ettiği soruldu.  

"Küçüklüğümden beri Fenerbahçe taraftarıyım, benim için çok duygusal anlamları var. Hissettiğim duyguları tam olarak açıklayamam, Fenerbahçe'de oynamak benim hayalimdi ve rüyalarım gerçek oldu." dedi.  

Kim’e Fenerbahçe hakkında neler anlattığı sorulan Mesut Özil:   

"Şüphesiz ki Fenerbahçe Türkiye'nin en iyi futbol takımı, taraftarlar burada senden çok şey bekler, Kim için hiç şüphem yok o iyi bir karakter ve kaliteli bir futbolcu. Bu şekilde devam ederse taraftarlar onu çok sevecek." şeklinde konuştu.  

SERGIO RAMOS BENZETMESİ

Mesut Özil'e göre Kim Min Jae'nin tarzı, Sergio Ramos'u andırıyor.

"Antremanlarda gördüm ve videolarını izledim, defansif oyun tarzı beni çok etkiledi. Zorluklarla başa çıkabilmeyi başarabilir bunun için harika bir yeteneği var ayrıca fiziksel olarak da bunlarla savaşabilicek birisi. Akıllı bir oyuncu, zorluklara karşı sakin ve soğukkanlı. Rakip oyuncularla çok sakin bir şekilde başaçıkabilicek birisi akıllı ve zeki, müdahale ederken sert olmasına ihtiyaç duymuyor." dedi.

Bana Sergio Ramos’u hatırlatıyor. Kim’de Sergio'yu görüyorum. Her şeyle başaçıkabilicek birisi." 

Mesut Özil'den Kore'li yıldıza Türkiye özeti:

"Türk insanları çok açık görüşlüdür. Bence Kore'yle benzer kültürü var. Türkiye çok güzel bir ülke, insanları sıcak kanlı ve yardım sever, çok lezzetli yemekleri var bence Kim Türkiye'den çok keyif alacak. Türkiyenin en iyi futbol takımının oyuncusu ve buradaki hayatını güzel geçirebilecek birisi her şey onun için çok güzel olacak."

Sayfa Yükleniyor...