Unai Emery: "Mesut ve Kolasinac hazır değildi"

Arsenal Teknik Direktörü Unai Emery, Emirates Cup kapsamında karşılaştıkları Olimpique Lyon maçında geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Kolasinac ve Mesut Özil'in oynatmama nedenine ilişkin açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 29.07.2019 - 11:32

Arsenal Teknik Direktörü Unai Emery, Emirates Cup kapsamında karşılaştıkları Olimpique Lyon maçında Sead Kolasinac ve Mesut Özil'i oynatmamasını gerekçelendirdi. 

Olimpique Lyon'a 2-1 yenildikleri maç sonrasında kameraların karşısına geçen İspanyol teknik adam, geçtiğimiz günlerde Londra'da bıçaklı saldırıya uğrayan Sead Kolasinac ve Mesut Özil'in zihinsel olarak hazır olmadıklarını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini; "Sabah buraya geldiler; ancak maçta oynamak için hazır değillerdi." şeklinde ifade Emery şöyle devam etti; "Takımda her oyuncu çok önemli; fakat gelişen koşullar oranında oyuncular konusunda bir karar vermemiz gerekir. Oynamak için zihinsel olarak yüzde 100 hazır değillerdi. Bu çok kişisel bir durum ve şimdi en önemli şey iyi hissedebilmeleri, güvende hissedebilmeleri, aileleriyle sakinleşebilmeleri."

"Kolasinac ve Mesut ile konuştuğunu, aileleriyle dinlenmeye devam etmelerinin en iyisi olduğuna karar verdiğini" dile getiren Emery sözlerini şu şekilde noktaladı; "Umarım birkaç gün içerisinde takımla yeniden çalışmalara başlayacaklar. Onları her gün takip edeceğiz, yarın nasıl olduklarını tekrar kontrol edeceğiz.”

Sead Kolasinac ve Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde Londra'da alışveriş yaptıkları esnada bıçaklı bir saldırıya uğramışlardı. Kolasinac'ın park halinde arabayı çalmaya çalışan saldırganları korkutup kaçırması sonucu, olay büyümeden sona ermişti.

Kimsenin yaralanmadığı olay kapsamında açılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...