Mignolet'den Karius yorumu: Bu gerçekten acayip

Beşiktaş'ın yeni transferi Loris Karius’un Liverpool'dan eski takım arkadaşı Simon Mignolet, Alman kalecinin siyah beyazlı ekibe kiralanmasını "garip" olarak niteledi.

NTV Spor

27.08.2018 - 09:20

Liverpool'un Belçikalı kalecisi Simone Mignolet, bu sezona Alisson Becker ve Loris Karius’un arkasında 3. kaleci olarak başlamıştı. Ancak Loris Karius’un Beşiktaş'a kiralanması sonucu Mignolet bir anda 2. kaleciliğe yükseldi.  

Liverpool'un 1-0 kazandığı Brighton maçında yedek kulübesinde yer alan Belçikalı kaleci, maç sonrası rahatsızlığını dile getirdi. 30 yaşındaki kaleci, Karius'un Beşiktaş'a kiralanmasını "garip" olarak tanımladı: "Karius’un kiralanmasını garip buldum. Geçen yıl benim yerime tercih edilen bir kaleci kiralandı. Bu gerçekten acayip. Benim için de birkaç kiralama opsiyonu vardı ama her niyeyse mümkün olmadı" dedi.  

Deneyimli eldiven Liverpool'dan ayrılmak istediğini de dile getirdi. Mignolet "Karius’un takımdan ayrılması benim için hiçbir şey değiştirmedi. Loris'ın takımdan ayrılmasından sonra kimse bana bir şey söylemedi. Liverpool'da geleceğim nasıl bilemiyorum. 2 numara olmak ya da 3 numara olmak çok farklı değil. Önemli olan sahada olup oynayabilmek" dedi  

2013 yazında Liverpool'a transfer olan Mignolet, kırmızı forma ile 202 maça çıktı..    

Sayfa Yükleniyor...