"Milan sadece futbol oynayan bir şirket değil"

Milan CEO'su Ivan Gazidis video mesaj yayınlayarak corona virüs nedeniyle üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

NTV Spor

05.04.2020 - 20:09

Milan CEO'su Ivan Gazidis, corona virüs salgını nedeniyle toplum yararına çalışacaklarını açıkladı. Kulüplerin sadece futbol oynayan kuruluşlar olmadığını söyleyen Gazidis, "Kulüplerin toplumda bir görevi vardır. Şimdiki davranışımızla ileride hatırlanacağız" dedi.

Sportif direktör Zvonomir Boban'ın CEO'yu halka açık bir şekilde eleştirmesinin ardından gönderilmesiyle kulüpte daha fazla rol almaya başlayan Gazidis, "Kulüplerimizin en büyük önceliği çok basit: Oyuncularımızın, teknik ekibin, taraftarların ve toplumun sağlığı ve güvenliği" diye konuştu.

Kulübün geleceğiyle ilgili görevleri olduğunu vurgulayan Ivan Gazidis şu ifadeleri kullandı;

"Bu krizi sağlıklı ve güçlü bir şekilde atlatmalıyız. Sporun, ulusal ve uluslararası yetkilileriyle bağlantı halindeyiz. Futbolu bu zorluktan kurtarmaya çalışıyoruz.

Futbol çok önemli olan bir eğlence kaynağı. Bu kötü andan kurtulduğumuzda geleceğe umutlu bakmak için bize düşen görevi yapacağız. Kulüpler sadece futbol oynayan kuruluşlar değildir. Toplum içinde bir görevleri vardır. İçinde değerlerin olmadığı futbol bir hiçtir. Bu günlerdeki tavırlarımızla gelecekte hatırlanacağız. Milan'ın sizin yanınızda olduğunu hissetmenizi ve bundan gurur duymanızı istiyoruz"
Milan CEO'su Ivan Gazidis video mesaj yayınlayarak corona virüs nedeniyle üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.Sayfa Yükleniyor...