Mehmet Demiarkol'dan Süper Kupa sırasındaki şiddet olaylarına sert tepki

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçı sırasında yaşanan şiddet olaylarına tepki gösterdi. "Milletin şarkısıyla, türküsüyle uğraşacağınıza elindeki bıçakla uğraşın" diyen Demirkol, "Çok net söylüyorum, birileri ortalığı karıştırmak istiyor." diye konuştu.

NTV Spor 07.08.2017 - 00:11

Süper Kupa sırasında yaşanan şiddet olaylarına tepki gösteren Mehmet Demirkol, "Bu konuda ihmali olanların, hakemi de dahil olmak üzere tamamının hakkında soruşturma açılması lazım. Sahada bıçak varken, 40 kişide sahaya girmeye çalışırken nasıl olur maçı oynatmaya çalışırsın. Konyalılar bana kızmasın. Şampiyonluğunuzu kutluyorum. Olaylara karışmayan bütün seyircileri kutluyorum. Karışanları kutlayamam o kadar da değil. Siz de kutlamayın. Dışarı atın hep beraber kutlayalım. Milletin söylediği şarkıyla türküyle marşla uğraşacağınıza elindeki bıçakla uğraşın." dedi.

"Herkes gidip paşa paşa pasolig alıyor. Kurallara uyuyor mu? Kurallara uyan seyirciler fazlalık değil mi? Onların haklarına neden tecavüz ediyorsunuz. Derdiniz ne?" diye soran Demirkol, "Kızım 7.5 yaşındaydı maça gidecekti. 15 gün uğraştım. Adam bıçakla içeri giriyor. bu kız çocuğunun ne zararı olur? Bundan daha büyük bir maç mı olur? Türkiye'nin bir numaralı maçı. Birileri olay çıkarmaya çalışıyor. Çok net söylüyorum. Bu kadarı olamaz çünkü. Ortalığı karıştırmak istiyorlar. Geçen sene de oldu. Süper Kupa maçında oldu. Kupa finalinde oluyor. Pasoligsiz maçlarda daha fazla olur. Benim işim değil. Kim göreviyle lütfen üzerine eğilsin. Konyaspor kupa kazandı. Mustafa Reşit Akçay madalyasıyla basın toplantısına katılıyor. Hakediyor. Oyuncular da hakediyor. Bak maçlara kimse gitmiyor." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...