"Milli maç arasında yönetim karar verir"

Erwin Koeman, Anderlecht maçının önemine vurgu yaptı, görevde kalıp kalmayacağı sorusuna ise "Milli maç arasında yönetim karar verir" yanıtını verdi. Galatasaray ile oynanan derbiye de değinen Hollandalı "Görüntüler yalan söylemez" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 07.11.2018 - 17:42
Son Güncelleme: 07.11.2018 - 18:56

Fenerbahçe'nin teknik sorumlusu Erwin Koeman, UEFA Avrupa Ligi D Grubu'nda Belçika temsilcisi Anderlecht ile iç sahada önemli bir maça çıkacaklarını söyledi.

Koeman, karşılaşma öncesi, maçın oynanacağı Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına sarı-lacivertli futbolculardan Andre Ayew ile katıldı.

"Kendi sahanızda oynuyorsanız kazanmaya ihtiyacınız vardır." diye sözlerine başlayan Erwin Koeman, "Anderlecht de bu bilinçle geliyor. Geçtiğimiz cumayla ilgili memnununiyet duyuyorum. Ancak Anderlecht maçına döndük. Bu konuda inancım yüksek ve bunu sahada göstermeliyiz." dedi.

"GÖRÜNTÜLER YALAN SÖYLEMEZ"
Cuma günü Galatasaray maçında yaşananlarla ilgili soruyla alakalı ise Hollandalı çalıştırıcı, "Düşüncelerimi maçtan sonra açıklamıştım. Maç sonra gördüklerimden dolayı mutlu değilim. Ancak şöyle bir durum var. Görüntüler yalan söylemez. Anlamadığım durum var. Soldado, Belhanda tarafından saldırıya uğruyor. Soldado, kırmızı; Belhanda, sarı kart görüyor. Yiğithan, Serdar Aziz tarafından itiliyor. Görüntüler yalan söylemez." açıklamalarını yaptı.

GELECEĞİYLE İLGİLİ KONUŞTU: "MİLLİ MAÇ ARASI YÖNETİM KARAR VERİR"
"Fenerbahçe'de kalıcı olarak kalacak mı?" sorusu üzerine ise Erwin Koeman, "Bu sorunun yanıtlanması benim için çok basit. Önümüzde bizi bekleyen iki maç var. Biri yarın diğeri de Pazar günü sahamızda oynayacağımız karşılaşma. Chris (van der Weerden) ile benim için en önemlisi kendimizi bu maçlara hazırlamak. Daha sonra milli maç arası olacak. O arada yönetim kararını verecektir. Benim için önemli olan bu iki maçlar. Ne olacağını göreceğiz. Ben bir teknik direktörüm ve benim için önemli olan bu iki maç. Ne olacağını daha sonra göreceğiz."

"Kafasındaki ideal dizilişi burada kalırsam söyleyeceğim." diyen Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Erwin Koeman, "Bir çok farklı sistemde oynayabilirsiniz. Geçmişle ilgili görüş belirtmek istemiyorum. Phillip (Cocu) de elinden geleni yaptı. Bazı maçlarda şanssızlıklar yaşadı. Kalırsam bundan sonraki durumla ilgili konuşurum. Geçtiğimiz maçta 4'lü savunmayla oynadık ve iyi bir sonuç verdi. 4-4-2 ya da farklı bir sistemle de oynayabilirsiniz. Kadroda 3 tane forvet oyuncusu var. Oyuncular için en iyisi hangisidir, ona göre karar verirsiniz. Ne yapmakk istediğimizi biliyorum ve ne olacağını yarın göreceksiniz." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...