Milli Takım'da Terim sesleri!

TFF, Abdullah Avcı'nın istifasının ardından, Fatih Terim'i gündeme aldı. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Ünay Aysal'ı arayarak, Terim'le görüşmek için izin istedi. Sarı-kırmızılı kulüpten de bu görüşmeye onay geldi...

NTV Spor

20.08.2013 - 21:21

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın istifasının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim ile görüşmek için Galatasaray'ın kapısını çaldı.
     
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, Avcı'nın istifa kararının resmen açıklanmasının ardından, TFF Başkanı Demirören'in telefonla Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak teknik direktör Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirdi.
     
AYSAL'DAN ONAY ÇIKTI
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  Başkanı Yıldırım Demirören'in, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü için Fatih Terim ile görüşme isteğine onay verdi.
     
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Aysal, kendisini telefonla arayan Demirören'in isteğini kabul etti.

Galatasaray'ın resmi sitesinde konuyla ilgili,

"Bugün saat 19:25'te, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı sayın Yıldırım Demirören, bizzat başkanımız sayın Ünal Aysal'ı telefonla arayarak Abdullah Avcı'nın A Milli Takım Teknik Direktörlük görevinden bugün (öğleden sonra) itibarıyla resmen ayrıldığını, bu çok önemli milli görev için Galatasaray'dan anlayış ve Fatih Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirmiştir.
     
Başkanımız bu görüşme için istenen onayı vermiş olup, Galatasaray'ın karar ve şartlarını, sayın Fatih Terim ve TFF arasında işbirliği konusunda bir mutabakat hasıl olması halinde ayrıca kendilerine iletileceğini bildirmiştir. Gelişmelerden kamuoyu ayrıca haberdar edilecektir" ifadeleri kullanıldı.

 

Sayfa Yükleniyor...