Mino Raiola sonrası Erling Haaland'ın transferi ne olacak?

Dünyaca ünlü birçok yıldız futbolcunun menajerliğini yapan İtalyan iş insanı Mino Raiola, hayatını kaybetti. Raiola sonrası Erling Haaland, Paul Pogba gibi futbolcuların transfer sürecinin nasıl ilerleyeceği merak konusu oldu.

NTV Spor 02.05.2022 - 12:55

54 yaşında hayatını kaybeden Mino Raiola, futbolcu menajerliğinde adeta bir imparatorluk mirası bıraktı. Zlatan Ibrahimovic, Erling Haaland, Paul Pogba, Marco Verratti, Matthijs de Ligt ve Gigio Donnarumma gibi yeşil sahanın en büyük yıldızların temsilciliğini artık Raiola'nın şirketi yönetecek. 

- Raiola sonrası futbolcular menajerlik şirketinden ayrılacak mı?

Dünyanın en güçlü beş spor menajeri arasında yer alan İtalyan iş insanın net serveti 84,7 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Kariyeri boyunca 847,7 milyon dolardan fazla sözleşmede yer aldı.

Raiola'nın ölümü sonrası, menaerlik ajansını kim yönetecek? futbolcular şirkette kalacak mı? Yoksa menajerlerini mi değiştirecekler? gibi birçok soru gündeme taşındı.

Merkezi Monako'da bulunan Raiola ajansı bir aile şirketi. Oğlu Mario, yeğeni Vincenzo, yakın sırdaşı Jose Fortes Rodriguez, 20 yıllık ortağı avukat Rafaela Pimienta ve basın sorumlusu Enrica Tarchi, Mino Raiola için çalıştı. Marca'nın haberine göre, aile ajans için çalışmaya devam edecek.

- Erling Haaland'ın geleceği

Gladbach forması giyen Marcus Thuram ajans değiştiren ilk oyuncu olurken, Ibrahimovic ve Pogba menajerlik şirketiyle devam edeceği belirtiliyor. Erling Haaland tarafında ise belirsizlik hakim. Manchester City ile adı anılan Norveçli yıldız için görüşmelerin hangi durumda olduğu bilinmiyor. Raiola'nın anlaşmalarını yasal olarak inceleyip işleme koyacak olan avukatı Rafaela Pimienta, olası transferi tamamlayabilir.

Raiola, 2,5 yıl önce Haaland'ı Salzburg'dan Borussia Dortmund'a getirmiş ve sözleşmesine 75 milyon euroluk çıkış maddesi yazdırmıştı.

Sayfa Yükleniyor...