Mourinho: Avantajlı bir konumdayız

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarında yenilgisiz lider durumda olmalarından dolayı avantajlı konumda olduklarını söyledi.

NTV Spor 17.10.2011 - 17:34

Şampiyonlar Ligi (D) Grubunda yarın sahasında Olympique Lyon'a karşı oynayacak Real Madrid hazırlıklarını tamamladı.
        
Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, ''Amacımız Şampiyonlar Ligi'nde geçtiğimiz sezondan daha iyi olmak'' derken, kaptan İker Casillas da ''Üzerimizde bir baskı hissetmiyoruz ama biz Madrid'iz ve son yıllarda beklenen düzeyde olmadık. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarı finali geçmek ve finale kalmak istiyoruz. Neler olacak göreceğiz'' şeklinde konuştu.
        
''Real Madrid her zaman bir hücum takımıdır'' diyen Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarında yenilgisiz lider durumda olmalarından dolayı avantajlı konumda olduklarını ve Fransız takımına karşı yarın kazanmaları halinde gruptan çıkmayı hemen hemen garantileyeceklerini söyledi.
        
Bu arada Mourinho, özellikle ''Kaka, Özil'in başaktörlüğünü elinden aldı'' gibi takımla ilgili futbolcuları ayıran haberler yaptığı gerekçesiyle bazı İspanyol gazetelerini suçladı. Portekizli teknik adam, ''Eğer futbolcular gazeteleri okursa paniğe giriyorlar. Sizin hedefiniz farklı. Benim hedefim ise bölmek değil birleştirmek, kazansak da kaybetsek de hep takım olmak'' dedi. Mourinho ayrıca, ''15 gün önce Higuain kötüydü, neden Kun Agüero'yu transfer etmedik diye soruluyordu. Bugün ise herşey farklı'' diye konuştu.
        
Öte yandan, Real Madrid'deki milli futbolculardan Hamit Altıntop, Lyon maçının kadrosuna alınırken, Nuri Şahin takımdan ayrı olarak cimnastik salonunda çalışmalarına devam etti.
        
Lyon karşısında Raul Albiol, Carvalho ve Lass'dan yoksun olacak Real Madrid'de sakatlıktan çıkan Benzema'nın kadroya alınması dikkati çekti.

Sayfa Yükleniyor...