Mourinho deparını anlattı!

Chelsea - Paris Saint Germain maçının ardından en çok konuşulan konulardan biri de Jose Mourinho'nun takımının 2. golünden sonra attığı depar. Mourinho, amacının golü kutlamak için değil; oyuncularına taktik vermek olduğunu söyledi.

NTV Spor

09.04.2014 - 12:31

Chelsea'nin, son dakikalarda öne geçmesinin ardından menajer Jose Mourinho yedek kulübesini terkederek golü kutlayan oyuncularına doğru koştu.

Mourinho'nun yaklaşık 50 metrelik deparı maçın ardından en çok konuşulan konulardan biriydi. Basın toplantısında bu konu hakkındaki soruları da yanıtlayan Mourinho amacının golü kutlamak değil; oyuncularına taktik vermek olduğunu söyledi.

Mourinho, "Oyunculara son dakikalarda nasıl oynayacaklarını söylemem gerekiyordu. Çünkü o dakikada hepsi maçın artık bittiğini düşünüyordu. Ancak 2-0'ı korumak için bazı taktiksel değişiklikler yapmam gerekiyordu ve oyuncularıma bunu anlatacak başka bir şansım olmayacaktı. Ayrıca hala koşabildiğimi de hepiniz görmüş oldunuz" dedi.

Mourinho, oyuncularına neler söylediğini de anlattı. Portekizli menajer, "Demba Ba'dan savunmanın önünde oynamasını istedim. Torres'e ise Maxwell'i savunmasını söyledim" şeklinde konuştu.

Mourinho'nun taktik değişikliğine karşın Paris Saint-Germain son dakikada Marqinhos'un ayağından önemli bir fırsatı değerlendiremeyince turu geçen taraf Chelsea oldu.

Sayfa Yükleniyor...