Mourinho konuşursa böyle olur...

Mourinho'nun zemini patates tarlasına benzetmesinin ardından statta hummalı bir çalışma başladı.

NTV Spor

22.09.2010 - 22:46

La Liga'da Real Madrid'in Espanyol'u 3-0 mağlup ettiği karşılaşmada Santiago Bernabeu'nun kötü zemini dikkatlerden kaçmadı. 3 kırmızı kart ve bir penaltının verildiği mücadelede Real Madrid, kötü oyunuyla eleştirilirken teknik direktör Jose Mourinho, bunu zemine ve futbolcularının yorgunluğuna bağladı.

6 günde 3 maç yapan oyuncularının yorgunluğuna dikkat çeken Portekizli teknik adam, Di Maria ve Mesut Özil'i oyundan almasını protesto eden Real Madrid taraftarına da ilginç bir cevap verdi. 10 milyon teknik direktörün yaşadığı bir ülkede doğduğunu söyleyen Mourinho, "Şimdi de 40 milyon teknik direktörün bulunduğu bir ülkede çalışıyorum. Ancak Madrid bir teknik direktöre sahip ve kararları da o verir" diyerek sıradışı açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Mourinho, iyi futbol oynayamamalarının asıl sebebini ise kötü zemine bağlarken, "Bu şartlar altında oynanan futboldan ben tatmin oldum. Çünkü, patates tarlasında oynamak kolay değil' dedi.

Başarılı teknik adamın açıklamasından hemen sonra Santiago Bernabeu'da hummalı bir çalışma başladı. Zemindeki çimler 40 kişilik bir ekip tarafından söküldü. Yeni zemin için Slovakya, Almanya ve Hollanda'dan 484 kalıp çim siparişi verildi. Yıllarca İngiltere'de stad zeminlerini düzenleyen, bu konunun ünlü uzmanı Paul Burgess, başkente çağrıldı.

Yeni çimlerin Perşembe günü Madrid'e ulaşacağı ve stadın 3 Ekim'de oynananacak Deportivo maçına yetişeceği açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...