Pep Guardiola'dan Jose Mourinho teminatı

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Tottenham Hotspur ile Premier League'e dönen Jose Mourinho'ya destek çıktı. İspanyol teknik adam Mourinho için, "Tottenham'da iyi iş yapacak" dedi.

NTV Spor

22.11.2019 - 19:49

Pep Guardiola, Barcelona teknik direktörüyken Real Madrid'i çalıştıran Jose Mourinho ile sık sık karşı karşıya geldi. İkili arasındaki bu rekabet Manchester'da da devam etti. Guardola, Manchester City ile üst üste 2 sezon lig şampiyonluğuna ulaşırken; Mourinho, 11 ay önce kötü sonuçların ardından United'dan kovuldu. Mauricio Pochettino'nun Spurs'tan şok ayrılığı sonrası ise Porto, Chelsea ve Inter'in de eski teknik direktörlüğünü yapan Mouriho, Londra ekibinin başına geçti.

Manchester City Menajeri Pep Guardiola'ya, Chelsea maçı öncesi Mourinho'nun Tottenham'la anlaşması soruldu. "Onu benden daha iyi biliyorsunuz" diyen Guardiola, "Burada yıllardır farklı kulüplerde çalıştı. Hoş geldi. O inanılmaz bir menajer ve eminim burada iyi iş yapacak" dedi.

İngiltere Premier Ligi'nde kendisine ilk yenilgiyi tattıran ve Tottenham'dan gönderilen Mauricio Pochettino'yu değerlendirmesi istenen Guardiola, Arjantinli teknik adamı da övdü ve "Mauricio inanılmaz bir iş çıkardı. Her teknik adam kazandığı şampiyonluklarla değerlendirilir; ancak bu doğru değil. Burada olduğu sürece bence kulüp iyi durumdaydı" diye konuştu.

"Bir teknik adam ayrıldığında, onu aldığınızdan daha iyi mi ona bakmalı" diyen İspanyol teknik adam, "Bence bu gerçekleşti. Ancak karar verildi ve söyleyecek fazla bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Chelsea'nin başında aldığı sonuçlarla dikkat çeken Frank Lampard'ı da öven Guardiola, "Sezon başından beri takımı iyi oynuyor. Düşüncelerinde tutarlıydı ve sonuçlar ortada. Onun adına mutluyum. Onu biraz biliyorum ve burada olduğundan dolayı onunla ilgili bilgim var. Harika bir kişilik. İngiliz futbolu için iyi olduğunu düşünüyorum. İngiliz menajerlerin ileri gelen kulüpleri alması ve iyi işi çıkarması önemli. Kendi oyun stilleriyle oynamak, İngiliz futbolu için harika. Bu, İngiltere Milli Takımı ve İngiliz kulüplerinin en iyisi olması için en iyi yol" tespitinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...