Mourinho'dan tepkilere yanıt

Chelsea Menajeri Jose Mourinho, bu sezon taktik anlayışı nedeniyle sıkça eleştirildi. Portekizli menajer, kendisini savundu.

NTV Spor 10.06.2015 - 14:59

'Jose Mourinho' denince akla ilk gelen söylemlerden biri 'otobüs çekmek'. Futbolda bu deyim; kalesini 10 kişiyle savunma manasında kullanılıyor.

Portekizli çalıştırıcının savunma taktiğini eleştiren birçok kişi de Mourinho'ya bu ifadeyle tepki gösteriyor. Aslında bu ifadeyi futbol literatürüne sokan isim de Mourinho'nun kendisi. Portekizli menajer, bundan 11 yıl önce, Martin Jol yönetimindeki Tottenham ile Chelsea'nin 0-0 berabere kaldığı maçın ardından bu açıklamayı yapmış ve rakiplerine tepki göstermişti.

İngiltere'de konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mourinho, "Öncelikle tüm otobüs şoförlerine saygı duyduğumu söylemeliyim. Çok zor bir iş yapıyorlar. Otobüsü park etmek için yardıma ihtiyacınız vardır. Yardım almadan otobüsü çarparsınız. İşte bu yüzden nasıl park edeceğini bilen şoförler ya da menajerler tebriği hak ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu sezon Chelsea ile Premier Lig'de şampiyon olan Mourinho, "Takımım sezon başında her şeye hazırdı. Kaleye otobüs çekmenin yanı sıra iyi futbol oynamaya da hazırdık ve bunu başardık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...