"Mucize bir golle 3 puan aldık"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-1'lik DG Sivasspor galibiyetini değerlendirdi maç sırasında zaman zaman gereksiz sinirlenmeler yaşandığını söyledi.

NTV Spor 22.04.2019 - 22:40 | Son Güncelleme: 22.04.2019 - 22:54

SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU

Sivasspor karşısında 3 puan almanın önemli olduğunu söyleyen Şenol Güneş, "Özellikle yarışın kızıştığı dönemlerde. 3 puana ihtiyacımız vardı. Oyuncu kalitesi olarak da rakipten üstündük. Sivasspor koşan bir takım ama daha çok kontra atak oynamaya çalışan bir takım. Oyunun ilerleyen bölümleri kendi lehimize döndü. Golü bulmamız önemliydi. Bundan sonra oyunun tamamen bize dönmesi gerekirken itişme kakışma oldu. Bize yakışmayan bir şekilde duran toptan dönen topla gol yedik. Rakibi oyuna soktuk." dedi. 

Oyunun genelinde kendilerinin üstün olduklarını vurgulayan Güneş; "1-0'dan sonra daha farklı oyun ve skor bekliyordum. Gereksiz sinirlenmeler haklı olsanız da Beşiktaş gibi büyük bir takıma yakışmaz. Daha sonra Burak'ın çabası ve Allah'ın yardımıyla mucize bir golle 3 puan aldık. Oyun olarak memnun değilim. Pas yaptık ama geriye dönme, stoperin hatalı oyuna top sokması gibi istenmeyen şeyler oldu. Bizim gibi büyük takımıa yakışmayan bir oyundu. Rakipten üstüntük. Ama bu üstünlüğün rakibe skor olarak kabul ettiremedik. Olumsuzluğu olan ama sonucu olumlu olan bir maç oldu." değerlendirmesinde bulundu. 

"Şampiyonluk yarışı ile ilgili konuşmak istemiyorum." diyen tecrübeli çalıştırıcı şöyle devam etti, "İlk yarıda Sivasspor'a üstün bir oyundan sonra kaybettik. Antalya'ya kaybettik. Şimdi kaybettiğimiz takımlara karşı kazanıyoruz. Geçmiş maçları geri getiremeyiz. Şimdi önümüzde Ankaragü maçı var. Ters bir takım. Oldukça başarılılar. 2. yarı Rize ile birlikte iyi bir takım. Mucizeler yaptılar. Zor bir maç oynayacağız. Diğer maçlara bakarak hiçbir şeyi halledemeyiz. Dünle yarını kavga ettirmeyelim. Bugünü yaşayalım. Ankaragücü maçını da yarından itibaren yaşamak istiyorum." 

Taraftarın maçın sonlarında Beşiktaş'ı ıslıkladığı yorumu üzerine ise Şenol Güneş, "Beşiktaş taraftarları her zaman her yerde destek oluyor. Beşiktaş büyük bir aile. Taraftarlar doğruları ve yanlışları biliyor. Sıkıntılı günde sahip çıkıyorlar. Zaman zaman bunu bozmaya çalışanlara izin vermiyorlar. Takımın ve camianın başarısı için hoş görülü olması lazım. Oyun üstünlüğümüz fazlalaştıkça rakiplerin de bizi alkışlayacağını düşünüyorum." diyerek sözlerini noktaladı. 

Sayfa Yükleniyor...