Muslera hedeflerini açıkladı! (Video)

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, FIFA'nın internet sitesine açıklamalarda bulundu. Dünya Kupası öncesi bir röportaj veren başarılı file bekçisi, turnuvayla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

NTV Spor 09.06.2014 - 12:15

İlk Dünya Kupası deneyimini 2010'da Güney Afrika'da yaşayan Fernando Muslera, milli takımının kalesini bir kez daha bu büyük turnuvada korumaya hazırlanıyor.

Dünya Kupası öncesi FIFA'nın internet sitesine röportaj veren Muslera, hem kişisel hem de Uruguay milli takımıyla ilgili hedeflerini paylaştı. Dört yıl öncesine göre daha olgun bir kaleci olduğunu belirten Fernando Muslera, milli takımda forma giyen birçok oyuncunun 2010'da da kadroda yer aldığına dikkat çekerek, artık daha tecrübeli bir ekibe sahip olduklarını belirtti.

Uruguay'ın hiçbir Dünya Kupası'na favori olarak katılmadığını ancak bundan mutsuz olmadığını dile getiren Muslera, Brezilya'da öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu dile getirdi.

Uruguaylı kaleci, İtalya Milli Takımı file bekçisi Gianluigi Buffon'a da büyük hayranlık duyduğunu söyledi. Muslera, "Buffon 36 yaşında ama sanki 24 yaşındaymış gibi oynuyor. Bu onun 5. Dünya Kupası olacak. Umarım ben de ülkem adına bu kadar uzun süre oynayabilirim" dedi.

Uruguay, Dünya Kupası'nda İtalya, İngiltere ve Kosta Rika ile birlikte D Grubu'nda yer alıyor. Uruguay, kupadaki ilk maçını cumartesi günü Kosta Rika ile oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...