"Muslera için canımız çok yandı"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, lige verilen virüs arası sonra 2-0 kazandıkları Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 14.06.2020 - 23:32 | Son Güncelleme: 15.06.2020 - 00:41

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman mücadelenin 14. dakikasında sakatlanan Muslera için "Muslera için canımız çok yandı. Umarım en kısa sürede aramıza döner." dedi.

Ünal Karaman, Bu kadar uzun sürenin ardından başlamak iki takım adına da zordu. Biz maça çok daha iyi başladık. Maç boyu da sürdürdüğümüz disiplinli bir duruş vardı. Bunun için oyuncularıma teşekkür ediyorum. Muslera için canımız çok yandı. Umarım en kısa sürede aramıza döner. 3 Puan için mutluyuz ama buruk oldu bu. Çok konuşmaya gerek yok." dedi.

"Her oyuncumuzu gelişsin diye çalıştırıyoruz." diyen deneyimli teknik adam, "Hedefimiz onları Avrupa Şampiyonası için Milli Takım'a hazırlamak. Tarık da onlardan bir tanesi. Bu maç onun için bir adımdı. Şimdi eskisinden de çok çalışacak." şeklinde konuştu.

Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray'ı sahasında 2-0 yenen Çaykur Rizespor'da teknik direktör Ünal Karaman, "Oyuncularım özverili çalışmalarının karşılığını aldı. Bu bizim için bir başlangıçtı. Final niteliğinde maçlar oynayacağız." dedi.

Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sakatlanan Galatasaraylı oyuncular Fernando Muslera ve Florin Andone için "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, "Umarım futbol hayatlarını etkilemeden yeşil sahalara dönerler." diye konuştu. 

Zor bir süreçten geçtiklerine değinen Karaman, "Lige verilen aranın uzunluğu, 45 gün farklı streslerin yaşandığı evden çıkılmayan bir dönem. Çok disiplinli çalışma ortamlarının olması ve müsabakaların başlaması ile her takımın yaşayacağı zorluklar... Spor adamları olarak bunları ilk kez tecrübe ettik. Sadece bu sene değil. Seneyi de etkileyecek bu sakatlıkların artma ihtimali var. Sezon yüklemesini aynı sezonda üçüncü kez yaparsanız bunun zorlukları olacak. Oyuncular bunu kaldıramayabilir." ifadelerini kullandı. 

Lige verilen arada iyi çalıştıklarını vurgulayan Ünal Karaman, şu görüşleri paylaştı:

"Oyuncularım iyi ve özverili çalıştı. Kontenjan oyuncularım, yerli oyuncular takım ruhu içinde bir arada oldu. Oyuncularım özverili çalışmalarının karşılığını aldı. Bu bizim için bir başlangıçtı. Final niteliğinde maçlar oynayacağız. İnşallah ligi en iyi şekilde tamamlarız."

Sayfa Yükleniyor...