Mustafa Cengiz'den Oğulcan iddialarına cevap

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal'ın Oğulcan Çağlayan ile ilgili verdiği demece cevap verdi.

NTV Spor 14.01.2021 - 15:03

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, eski futbolcuları Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini haksız feshettiği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulundan (UÇK) aldığı cezayla ilgili, "Çaykur Rizespor yasal haklarını kullanıyor. Hukuki süreçte sonuç ne olursa olsun uymak zorundayız. Haklı olan taraf kazanır." demişti.

Kartal, "Yapılan bir sözleşme var. Sözleşmenin en son maddesinde Çaykur Rizespor'un bir hakkı var. Sözleşmeyi bir yıl daha uzatma opsiyonu var. Yasal olarak, bir iş sözleşmesi olarak baktığınızda hiçbir problem yok. Önceden anlaşılan ve karşılıklı imzalanan bir sözleşme. Bu sözleşme çerçevesinde de bizim sporcumuzla son gün görüşmelerimiz uygun olmadı. Opsiyonumuzu kullandık. Sporcumuz 6 maç kala sözleşmeyi feshederek ve çok sıkıntılı bir dönemde gitti. Gidişi tabii etik olarak doğru değil. Sözleşme gereği hiç doğru değil." ifadelerini kullanmıştı.

GS TV'de Oğulcan Çağlayan ile ilgili soruları yanıtlayan başkan Mustafa Cengiz, "Oğulcan Çağlayan’ın sözleşmesinde ilk maddeyi de okudum, son maddeyi de okudum. Futbolcu köle değil. FIFA'da açıkça diyor ki "Futbolcunun oluru olmadan tek taraflı uzatamazsın." Bir spor hukukçusuna sorsalar bu cevabı alırlardı" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...