Mustafa Cengiz'den 'VAR' ve Ömer Bayram açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair soruları yanıtladı.

NTV Spor

03.12.2019 - 20:09 | Son Güncelleme: 03.12.2019 - 22:02

Ömer Bayram'ın Trabzonspor maçında görüntülere yansıyan hareketi ile ilgili konuşan Mustafa Cengiz, "Ömer Bayram, haklı ya da haksız olsun öyle bir hareket yapmaması gerekir. Reaksiyonunu doğru bulmuyorum." dedi.

VAR ile ilgili de konuşan Cengiz, "VAR için frame rate'i çok iyi kameralar gerekiyor. En az 120 gerek ki, herhangi bir noktada topa vurduğu zaman görün. Ben VAR'daki teknik elemanın arttırılmasını istiyorum ki ortaya çıksın. Maçtan 1 saat sonra gelen görüntü hiçbir işe yaramaz" diye konuştu.

TFF'YE SESLENDİ

"Ben Galatasaray tarihinde yaptığı açıklamalardan dolayı en ağır cezaları almış bir başkanım. Bir şeyler söyleyince 'Ağlıyor' deniyor, 'Yaka mikrofonuna bile konuşuyor' deniyor. Biz haklarımızı korumak için verilecek en sert mücadeleyi veriyoruzBen TFF'ye ligdeki 18 takım için sesleniyorum, VAR sistemi için konuşuyorum. Yayıncı kuruluş 20 kameradan aldığı görüntüleri ham şekilde olduğu gibi VAR odasına gönderiyor." diyen Cengiz, "Orada bu görüntüler VAR hakemlerine gelmiyor, teknik ekibe geliyor. Bu ekip bakıp inceliyor, sonra ilgili görüntüyü monitöre, kameraya veriyor. Hakem şüpheleniyorsa bakıyor. Ben kasıt aramıyorum, iyi niyet, dürüstlük esastır, kötü niyetle zaten baş edemezsiniz." ifadelerini kullandı. 

Şampiyonluk yarışı ile ilgili de konuşan Cengiz, "7 puan da kapanır, 17 puan da kapanır. Fatih hocaya 'Söylemi böyle değiştir hocam' dedim." diye konuştu. 

ARDA VE ONYEKURU İDDİASI
Basında çıkan Arda Turan ve Henry Onyekuru ile igili soruya yanıt veren Cengiz: "Arda ile ilgili bize intikal etmiş hiçbir şey yok. Geleceği göreceğiz. Onyekuru'yu bilemiyorum, ocak ayını bekliyoruz, mevlam neylerse güzel eyler." diyerek sözlerini noktalaadı.

"FALCAO ELİNDEN GELENİ YAPACAK"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sakatlığı nedeniyle uzun süredir tedavi gören Kolombiyalı futbolcuları Radamel Falcao'nun takıma gerekli katkıyı vereceğini aktardı.

Falcao'nun bir an önce takıma katılmak istediğini söyleyen Cengiz, "Ben 'Başka kulüpler de istedi.' dediğimde takılıyorlar. Sadece Galatasaray istedi diyelim. Bu da bizim için mutluluk. Falcao inşallah tamamen atlatacak. Kendini tamamen vermek istiyor. En az 2 yıl Türk futboluna ve Galatasaray'a hizmet etmek istiyor. Allah utandırmasın ve kimseye sakatlık vermesin. En yüksek randımanı vereceğine inanıyorum. Falcao taraftarın tutkusuna layık olacak. Falcao elinden geleni yapacak." şeklinde görüş belirtti.

Bir basın mensubunun, "Geçen sezon 8 puan gerideyken, Fatih Terim '8 puan da kapanır, 18 puan da.' şeklinde bir ifade kullanmıştı. Şimdi de 7 puan geridesiniz. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Cengiz, "Bunu hocama söyledim. Söylemi '7 de kapanır 17 de.' şeklinde değiştirmesini söyledim." değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Cengiz bir soru üzerine Arda Turan konusunda kendilerine intikal eden bir durumun olmadığını belirtirken, Henry Onyekuru'yu devre arasında transfer edip etmeyeceklerine yönelik ise "Bilemiyoruz. Ocak ayında mevlam neylerse güzel eyler." ifadelerini kullandı.

1905 GSYİAD'ın olağanüstü genel kurulunda İbrahim Hatipoğlu tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkan seçildi.

Sayfa Yükleniyor...