Mustafa Cengiz Kulüpler Birliği'nden neden istifa etti? Ahmet Nur Çebi'den açıklama

Ahmet Nur Çebi, Mustafa Cengiz ile Kulüpler Birliği'nden ayrılma kararıyla ilgili kendisiyle görüşemediğini açıkladı. Saha zeminleriyle ilgili de konuşan Çebi "Kulüpler birliği başkanı olarak elimden geleni yapacağım" dedi.

NTV Spor 14.04.2021 - 16:39

Ahmet Nur Çebi, Mustafa Cengiz'in hakemler konusundaki eleştirilerinde haklı olduğunu söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Çebi, "Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu üyesiyken, istifa etmiştir. Nedeni orada alınan kararlar. Kendisine, 'Sayın başkan hangi kararlar alındı ve sizi rahatsız etti.' diye mesaj attım. Yanıt gelmedi. Alınmış karar yok, sadece icraat yapıyoruz." diye konuştu.

Mustafa Cengiz'in hakemlere yönelik açıklamalarına değinen Çebi, şunları söyledi:

"Mustafa Cengiz, her kulüp başkanı gibi kaybedilen maçlardan sonra hakemlerden gördükleri zararı ifade etmiştir. Söyleyecek bir şey yok. Zaman zaman biz de yapıyoruz. Gerçekten hakemlerin hatalı yönettiği maçların ardından yöneticilerin canının yandığını biliyorum. Ben de yaşadım. Mustafa Cengiz bu hissiyatla konuşmuş olabilir ama şunu söylemek istiyorum; sadece o değil, ondan daha fazla biz mağduruz, mağdur olmaya devam ediyoruz. İnşallah mağduriyet ortadan kalkar. Tüm kulüp başkanlarının hakemlere bir şey söyleme ihtiyacı duymadığı günleri inşallah yaşarız."

Sayfa Yükleniyor...