Mustafa Cengiz: Sahte tarihlerle buraya gelmedik

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi için düzenlenen tanıtımda konuştu.

NTV Spor 07.04.2021 - 13:32 | Son Güncelleme: 07.04.2021 - 17:45

Galatasaray Kulübü,  Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi için tanıtım düzenledi. Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz yeni yapılacak tesis hakkında açıklamalarda bulundu.

TESİSLERDE NELER YAPILACAK?

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "Bir tarihe tanıklık ediyoruz. Galatasaray'ın altyapı anlamında önemli bir kilometre taşına tanıklık ediyoruz. Bu arazi, Galatasaray'ın yeni tesislerinin kurulacağı arazi. Biz bu araziyi Riva ve Florya anlaşması esasında geçmiş yönetimce aldık" dedi.

"30 dönüm arazimiz var" diyen Cengiz, "Ormanın arkasında 60 dönümlük arazi var. 6 tane nizami ölçülerde saha kuracağız. Florya küçük ve deprem riski taşımakta binalar. Hepsini buraya taşıyacağız" diyerek Kemerburgaz'daki tesislerin kapsamlı olacağını açıkladı.

"Florya ve Riva anlaşması bizim hoşumuza gitmedi. Buradan alınan 367 milyonu futbolcu transferlerine gitti. Bunun banka borçlarının kapatılması için kullanılacağıydı. Galatasaray'ın mali açıdan 6 bin kalem 7 milyon TL'lik basit hacizlere soktu, icradan öte."

KEMERBURGAZ TESİSLERİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Cengiz, "Burası, stadımıza sadece 8 km ve 8 dakika uzaklıkta. Maç günleri stadyuma ulaşım sorunu tamamen ortadan kalkacak." diyerek stat ve tesis arasındaki mesafenin kısalacağını ve ulaşımın kolaylaşacağını söyledi.

"Çevre ve Şehircilik Bakanı sevgili Murat Kurum'a çok çok teşekkür ederim. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüne müthiş destek verdi. Cumhurbaşkanımıza da tekrar tekrar teşekkür ederim. Bir çakılı Galatasaray için 1 metre öteye götürene minnet duyarım."

"Mimarlar projelerini yapıp onaylattıktan sonra 3-4 ay içinde inşa başlayacak."

"Galatasaray tek yenilgiyle yıkılmaz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, hafta sonu Hatayspor'a kaybedilen 3-0'lık maçı da değerlendirdi. Cengiz, "Bir yenilgiyle üzülmeyelim. Galatasaray tek yenilgiyle yıkılmaz, tek galibiyetle de buraya gelmez" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluk başvuru için yorum yapan Mustafa Cengiz, "Biz yüzyıllık kulübüz ve her durumda en büyüğüz. Galatasaray'ın önünde kimse duramaz. Sahte tarihlerle buraya gelmedik." değerlendirmesinde bulundu.

"Kulüpler Birliği'nde onaylamadığım, onaylayamayacağım kararlar alındı. Bazı takımlar lehine alınıyor. 21 kulübün tam ittifak ettiği şeyler olmalı. Adı birlik. Birlik yok."

METİN SİPAHİOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Yöneticisi Metin Sipahioğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi.

"2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular. Fenerbahçe taraftarından özür dilerim. Hepsi benim için değerli ama takımları doğru yönetilmiyor. Ben başkanlarla muhatabım. Ali Bey'le oturduk konuştuk. '30 şampiyonluğumuz var' dedi, ben de '37 şampiyonluğumuz var' dedim. Bazı şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Sen niye kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey'i. Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bugüne kadar tarihçi çıkarabildiler mi? Hatta bir şampiyonlukları eksilir korkarım ki."

"Fatih Terim'le hiçbir problemimiz yok. Cuma günü burayı gezdik."

Sayfa Yükleniyor...