"Nagatomo ile anlaştık"

Bodrum’da taraftarlarla buluşan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'den transfer açıklaması

NTV Spor 16.06.2018 - 19:23
Son Güncelleme: 16.06.2018 - 20:08

Bodrum Bitez'de bulunan bir bahçede Galatasaray taraftarlarıyla bir araya gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig Kupası'nı da yanında götürerek sürpriz yaptı. Bodrum Galatasaray Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Cengiz gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Cengiz, Yuto Nagatomo ile anlaştıklarını belirterek “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. İlgili teknik arkadaşlar bu konuyla ilgileniyor. Şu anda Zürih’ten, Cenevre’den, Londra’dan ve Fransa’dan arayanlar var. Medyada o kadar güzel hikayeler yazılıyor ki ben bile inanıyorum bazen. Galatasaray taraftarının istediği doğrultuda transfer çalışmaları yaptığımızı ve olumlu şekilde sonuçlanacağına inşallah emin olabilirsiniz. 'Yuto Nagatomo ile anlaştık' diyorum. Biz normal şartlarda yürümek istiyoruz. Umuyoruz ki taraftar her zaman helva yemese de çok güzel transferlerle tatmin olacağına inanıyoruz. Önemli olan sahada mücadele diyorum. Ne çilek, ne baklava ne de kaymak önemli. Önemli olan yemeğin kaliteli olması. Galatasaray hep hak ederek kazansın” ifadelerini kullandı.

UEFA İLK KEZ YAPTI
Cengiz “UEFA yaptırımlarıyla ilgili olarak her şeyi konuştum. UEFA yapılandırma anlaşması yaptı. Bunun bir tanesi Ünal Aysal başkanım zamanındaydı. Şimdiye kadar bir takım ile 2 kez üst üste yapılandırma anlaşması ilk kez yapıldı” dedi.

Bu sezon 78 milyon Euro'luk harcama yapabileceklerini söyleyen Cengiz, “Bir önceki yönetimimize 1+1 yasağı gelmişti. Hem de 65 milyon Euro transfer harcama yasağı gelmişti. O zaman o yasağı aştık ve tutturamadık. Bize bu sene verilen başa baş noktası yüzde 60 oldu. 130 milyon Euro geliriniz olursa 78 milyon Euro maksimum harcayabilirsiniz demek. Bu da 65 milyon Euro'ya göre 13 milyon Euro’luk bir avantaj demek. UEFA bu konuda da bize bir iyilik yaptı. Bu durumda bir vesile ile katkısı da TFF’nin var. TFF'ye teşekkür ediyorum, onların da katkısı var. Pek alışık bir şey değildir TFF'ye teşekkür etmek ama biz yiğidi öldür ama hakkını inkar etme noktasındayız. Bizim genlerimizde vefa ve teşekkür vardır” şeklinde konuştu.

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA: HENÜZ BİR ANLAŞMA YOK
Galatasaray Kulübü ise resmi hesaplarından yaptığı açıklamayla Yuto Nagatomo ile herhangi bir anlaşmanın olmadığını duyurdu. Yapılan açıklamada "Yuto Nagatomo ile ilgili henüz herhangi bir anlaşmamız yoktur. Oyuncu ve Inter kulübüyle herhangi bir anlaşma olması halinde transfer, resmi internet sitemiz ve tüm yayın organlarımız tarafından taraftarlarımıza ve spor kamuoyuna duyurulacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...