"Nasıl bir oyuncu olduğumu göstermek istiyorum"

Cenk Tosun, Everton'a transferiyle ilgili kulüp televizyonuna konuştu ve kararında İngiliz ekibinin menajeri Sam Allardyce'in etkili olduğunu söyledi. Başarılı olacağına inandığını söyleyen Cenk, "Taraftarlara nasıl bir oyuncu olduğumu göstermek istiyorum" dedi.

NTV Spor

06.01.2018 - 00:24

Cenk Tosun, transferiyle ilgili Everton kulübüne konuşurken, "Everton oyuncusu olmaktan dolayı harika hissediyorum. Her şey sonuçlandığı ve burada oluğum için çok mutluyum. Everton formasıyla oynamak için sabırsızlanıyorum. Everton, büyük bir tarihe ve kültüre sahip. Taraftarlara nasıl bir oyuncu olduğumu göstermek istiyorum" dedi.

Everton için Premier Lig'de iyi bir performans göstereceğine inandığını söyleyen Cenk Tosun, "Premier Lig'in çok güçlü bir lig olduğunu biliyorum. Fiziksel gücüm benim burada başarılı olmama yardım edecek. İki ayağımı da iyi kullanıyorum ve cezasahası iç inde iyi bir golcü olduğuma inanıyorum" diye konuştu.

Takım arkadaşlarıyla bir an önce çalışmaya başlamak istediğini kaydeden Cenk Tosun, "Tabii ki; bir an önce maça çıkmak istiyorum. Tottenham, ilk maçım olacak ve o karşılaşma için çok heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

Takımda büyük oyuncular ve isimler olduğunu kaydeden Cenk Tosun, "Wayne Rooney başta olmak üzere onlarla oynamak ve bir şeyler öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Burada çok yaratıcı oyuncular var. Goller atmam için bana yardımcı olacaklarına inanıyorum" açıklamalarını yaptı.

Everton'ın ve menajer Sam Allardyce'in transferini çok istediğini kaydeden Cenk Tosun, "Kararımda Sam Allardyce önemli rol oynadı. Beni çok istediğini söyledi ve buraya gelişimde etkili oldu" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...