Fatih Terim: Ne olursa olsun Galatasaray yukarıları sever, oralara bakar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 6-1'lik Denizlispor maçını yorumlarken, Muslera ve Arda Turan'a ayrı bir parantezç açtı. Terim ligdeki durumlarıyla ilgili olarak ise, "Ne olursa olsun Galatasaray yukarıları sever, oralara bakar" dedi.

NTV Spor 20.01.2021 - 21:40 | Son Güncelleme: 20.01.2021 - 21:51

2-3 tane korner atışlarıyla ilgili çalışmaları olduğunu ve bunun maç içerisinde uygulanması için ısrarcı olduğunu söyleyen Fatih Terim, "İkisini direk kullanmıştık ama 2-0 olunca onu ısrar ettim. Her ne kadar rakipden gelse de istediğimiz çok çalıştığımız bir taktik anlayışıyla oynadık. Uzun yıllar çok goller atan bizler, maalesef duran toplardan sıkıntımız var. Onun için sevindim. Ondan dolayı ısrar ettim" dedi.  

"Maç öncesi eksiklerden bahsettik. Feghouli ve Muslera'nın dönüşünü nasıl yorumlarsınız?" sorusuna Terim, "Eksikliklerden bahsetmedik. Ön görülemeyen tabloyu sakatlıkları ifade ettim. Hiçbir zaman eksik değiliz. Bir çok şeyle boğuşan Denizlispor'un farklı mağlubiyeti, bizim için keyifli olur ama, Denizlispor için teknik analize girmek kolay değil. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İyi oynadılar: Çok daha farklı olabilirdi. Başarılı gerçekleştirdiğimiz hücum organizasyonlarımız vardı. Hiç gereği yokken acele kullanmamamız gerekirken bir topta gol yedik" yanıtını verdi. 

Galatasaray'ın 6. golünü atan Jesse Sekidika' için de sevindiğini kaydeden Terim, "TT Arena'da 500. golün Jesse'ye nasip olması beni ayrıca sevindirdi. Onun golle birlikte moral bulacağına inanıyorum. Ona çok sevindim. Burada 500. golü atmışız. Ona sevindim. Ligin bitmesine neredeyse 20 maçtan fazla var. Konuşmak için erken. Ancak Galatasaray şartlar ne olursa solsun yukarıları sever, oralara bakar" ifadelerini kullandı. 

Muslera ve Arda Turan'a ayrı parantez açan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Bugün ayrıca sevindirici olan bir şey Muslera'nın dönüşü. Arda'nın ona önemli bir jest yaparak takım kaptanlığı bandını arkadaşları içinde vermesi. Arda da bizim için önemli bir oyuncu. Gerek saha içerisinde gerek saha dışında müthiş bir Arda izliyorum. Çok da seviniyorum. Galatasaray kendi evladını kazanırken sadece futbolcu olarak kazanmadı. Galatasaray'da başka görevleri de çok rahat şekilde yapabilecek şekilde kazandık. Sonuçta iyi bir bir hafta oldu. Tekrar Malatya maçına odaklanacağız" sözleriyle iki tecrübeli oyuncuyu övdü. 

Sayfa Yükleniyor...