"Ne Ronaldo ne de başka bir futbolcu..."

Barcelona ve Arjantin Milli Takımı'nın yıldızı Lionel Messi, ülkesinde değerlendirmelerde bulundu. Gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olarak gösterilen Messi, Ronaldo'nun harika bir oyuncu olduğunu söylerken, "Ancak ne Ronaldo'yla ne de başka bir futbolcuyla kendimi kıyaslıyorum" dedi.

NTV Spor

27.03.2016 - 17:51

Barcelona ile Real Madrid, 2 Nisan'da sonucu merakla beklenen bir başka El Clasico maçında daha karşı karşıya gelecek. Medya şimdiden bu karşılaşmaya yoğunlaşırken, gözler bir kez daha Lionel Messi ve her zaman kıyaslandığı Cristiano Ronaldo'da olacak.

Messi bu durumla ilgili soruları ise ülkesi Arjantin'de yanıtladı. MBC televizyonuna açıklamalar yapan Messi, Cristiano Ronaldo'yla arasında kıyaslamayı basının yaptığını dile getirdi. Portekizli ismin harika bir oyuncu olduğunu vurgulayan Messi, "Kendimi ne Ronaldo ne de başka bir isimle kıyaslıyorum. Sadece kendimi, takım arkadaşlarımı ve maçları kazanmayı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'de Ronaldo dışında harika oyuncular olduğunu kaydeden Messi, "Real Madrid her zaman etkileyici yıldız isimlere sahip oldu ve dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi. Her zaman zorlu bir rakip oldular. Onlar, her zaman La Liga'yı kazanmayı zorlaştırdı. Bu maç dışında da yine karşılaşmalar olacak ve her zaman en iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Sosyal hayatıyla da ilgili konuşan Lionel Messi, "Rahat bir insanım. Ailemle birlikte olmayı seviyorum. Oyuncular olarak ailemizden uzakta çok fazla zaman harcıyoruz ve birlikte olduğumuz zamanlarda bunu telafi etmeye çalışıyoruz. Ben de dışarı gitmektense ailesiyle evde zaman geçirmeyi tercih edenlerden bir tanesiyim" açıklamalarını yaptı.

Oğlu Thiago'nun maçlarını izlediğini kaydeden Messi, "Maçlarımız erken oynandığında stada geliyor.  Ancak gelecekte futbol oynayıp oynamayacağını bilemeyecek kadar küçük. Ona da futbol oyna demiyorum. Gelecekte ne yapmak istediğini kendi seçecek" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...