Neler yaşandı neler...

Barcelona'nın 3-0 kazandığı Las Palmas maçına başta Pique, bazı futbolcular çıkmak istemedi. Taraftarlar "Sahayı işgal ederiz" tehdidini savurdu. Yönetim tehir istedi. Katalonya Federasyonu alt lig maçlarını erteledi ama La Liga kabul etmedi. "Oynamasak 6 puan kaybederdik" diyen Başkan Bartomeu, "Güvenlik endişesi değil, bugün yaşananlara tavır olarak seyircisiz oynadık" dedi.

NTV Spor 01.10.2017 - 19:36
AP

Barcelona'nın 3-0 kazandığı Las Palmas maçıöncesi çok kritik gelişmeler yaşandı... Karşılaşmanın oynanıp oynanamayacağı uzun süre belli olmadı. Barcelona Kulübü'nün "Maç ertelensin" başvurusu, Katalonya Futbol Federasyonu'nun 2.Lig ve 3.Lig maçlarını ertelemesi üzerine gözler La Liga'ya çevrildi. La Liga, ertelemeden yana tavır koynadı. Konu yerel polisin kararına kaldı. Onlar da "Oynanabilir" dedi.

Ancak bu kez taraftar grupları referandumda yaşanan olayları protesto için maç oynanırsa sahayı işgal edeceklerini açıkladılar. Nou Camp'ın kapılarına gelen taraftarlar maça girmek için beklerken Barcelona yönetimi ve yerel yetkililer biraraya geldi. Sonunda Barcelona yönetimi maçın seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Barcelona Başkanı Bartomeu, "Bugün maça çıkmasak bunun bize maliyeti 6 puan olurdu. Oynamadığımız için 3 puan, ceza olarak da bir üç puan daha... Bugün Katalonya'da yaşananlardan büyük üzüntü duyuyoruz. Ne yazık ki, düşüncelerini açıklama özgürlüğü reddedilmiştir. Bu da endişe vericidir. Biz maçın ertelenmesi yerine seyircisiz oynanmasını istedik. Güvenlik sebebiyle değil, bugün yaşananlara tavrımızı göstermenin bir yolu olarak" diye konuştu.

Maçtan önce soyunma odasında da futbolcuların oynayıp oynamamayı değerlendirdiği, başta Gerard Pique olmak üzere bazı futbolcuların sahaya çıkmamayı talep ettikleri ama sonunda takım halinde maçı oynamaya karar verdikleri belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...