"Net bir galibiyet aldık"

Kardemir Karabükspor ile Akhisar Belediyespor'u karşı karşıya getiren ve konuk takım Akhisar'ın 2-0 kazandığı maçın ardından her iki teknik adam da önemli açıklamalarda bulundu...

NTV Spor

12.04.2014 - 20:34

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, maçtan önce düşündüklerini sahaya yansıttıklarını söyledi.

Kardemir Karabükspor'un kendilerinden daha stresli olacağını tahmin ettiklerini vurgulayan Hamzaoğlu, "Maçtan önce düşündüğümüz birçok şey gerçekleşti. Rakibimizin hedefi vardı ve sahasında oynadığı maçı mutlaka kazanmak isteyecekti. Bizden daha çok stresli olacakları kesindi. Biz, maça başlarken oyunu kontrolümüzde tutmak istedik. Bunda da oyuncularımız başarılı oldu. İkinci yarıda bulduğumuz gollerle net bir galibiyet aldık. Golden sonra da oyunu kontrolümüzde tutmayı başardık. Bugün oynamamız gereken şekilde oynadık, sabırlı, bol pas yaparak, yön değiştirerek. Yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirdik, oyuncularımı tebrik ediyorum. Karabükspor'a da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Avrupa kupalarına gitme yolunda önemli bir 3 puan aldıklarına" ilişkin bulunulan yorum üzerine ise Hamzaoğlu, "O kadar iddialı değiliz. Bir ara o şeye kapıldık. Bizim için daha zaman var. Bundan sonra çok zor 5 maçımız daha var. Bu oyunun üzerine koyarak 5 maçı tamamlamamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Akhisar Belediyespor oyuncusu Ahmet Cebe de hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını belirtirken, Kuate ise zorlu bir karşılaşmayı kazandıkları için Allah'a şükrettiğini dile getirdi.

"HAYAL KIRIKLIĞI YARATMAK İSTEMİYORUZ"
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Akhisar Belediyespor'a 2-0 yenildikleri maça ilişkin, ilk yarısıa kötü oynamalarına rağmen net pozisyonlar yakaladıklarını söyledi.

Kafkas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ikinci yarıya oyuncu değişiklikleriyle başladıklarını ancak amaçladıkları baskıyı kuramadıklarını ifade etti.

"Tipik bir Niasse golü" yediklerini belirten Kafkas, "Bir de çok ucuz bir ikinci gol yiyince bütün çabalarımıza rağmen sonucu değiştiremedik. Akhisar Belediyespor takımını tebrik ediyorum, başarılar diliyorum" dedi.

Önemli bir avantajı kaybettiklerini dile getiren Kafkas, "İçeride oynayacağımız Eskişehirspor maçını kazanıp, ayaklarımızın üzerine basıp, tekrar yukarı doğru hedeflerimiz doğrultusunda gitmek istiyoruz. İstikrar yakalamak bizim için çok önemli. Hayal kırıklığı yaratmak istemiyoruz. Onun için de daha fazla çalışacağız. İçeride dışarıda kazanma gayretinde olacağız" diye konuştu.

Karabükspor oyuncusu Erkan Kaş da hiç beklemedikleri bir yenilgi aldıklarına değinerek, "Coşkulu, istekli oynayan takımız ancak sonuçta mağlup olduk, üzgünüz" dedi.

Ahmet İlhan Özek ise yenilgi nedeniyle çok üzgün olduklarını kaydetti.

 

Sayfa Yükleniyor...