Neuer 9 yıldır ayağında metalle oynuyor

Manuel Neuer, ameliyat oldu; sol ayağına metal plaka takıldı. Sportbild, Neuer'in 2008'den beri sağ ayağında metal bir plakayla oynadığını ve 2008'de benzer bir sakatlıkta 3 ay geçmeden kaleye geri döndüğünü ve o maçta rakip ceza alanına gidip asist yaptığını hatırlattı

NTV Spor 27.09.2017 - 15:45

Bayern Münih'in kaptanı ve kalecisi Manuel Neuer, sakatlığı sebebiyle bir operasyon geçirdi ve sol ayağına metal bir plaka takıldı. Alman Milli Takımı'nın da 1 numaralı kalecisi olan Neuer'in ayağındaki kemiklerin 6 haftada kaynayacağı, kontrol ve tedavisinin düzenli olarak sürdüğü açıklandı.

Alman Sportbild Dergisi, Manuel Neuer'in 9 yıldır sağ ayağında benzer bir metal plakayla oynadığını yazdı. 31 yaşındaki kaleci, 2008'de Schalke'de oynadığı dönemde benzer bir sakatlık yaşamıştı. 8 Temmuz 2008'de sağ ayağında kırık belirlenen Neuer, operasyon ve tedavi sonrası 5 Ekim 2008'de Wolfsburg maçında kaleye geçmiş, o maçta son anlarda Edin Dzeko'nun net bir şansını önlemekle kalmamış, son saniyelerde rakip ceza alanına kadar giderek Kuranyi'ye yaptığı asistle karşılaşmanın 2-2 sona ermesini sağlamıştı.

Neuer, sağ ayağında kırık oluşmasının üzerinden üç ay bile geçmeden kalesine geri döndüğü 5 Ekim 2008'deki Wolfsburg maçından beri ayağında metal plakayla ve sorun yaşamadan kariyerini sürdürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...