Neville ile Giggs, otellerini sağlık çalışanlarına adadı

Manchester United'ın iki eski yıldızı Ryan Giggs ile Gary Neville, ortağı oldukları iki oteli corona virüs salgınına karşı mücadele eden Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) çalışanlarının hizmetine sundu.

NTV Spor 23.03.2020 - 21:14 | Son Güncelleme: 23.03.2020 - 21:16

Dünya Covid-19 salgınıyla başa çıkmaya çalışırken corona virüsle mücadeleye spor dünyasından da destek geliyor.

Galler Milli Takım Teknik Direktörü Ryan Giggs, Manchester United yıllarından takım arkadaşı Gary Neville ile birlikte elini taşın altına koydu. Giggs ile Neville ortak oldukları iki oteli salgın süresince Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) çalışanlarına açtı.

Sky Sports'a konuşan Giggs, "Otelleri oldukça erken bir dönemde kapatma kararı aldık. Önceliğimiz hem konukların hem de personelimizin sağlığıydı." dedi. 46 yaşındaki teknik adam, "Annem, Manchester Çocuk Hastanesi'nde 25 yıl yardımcı hemşireydi, bu yüzden hala orada arkadaşları var. NHS çalışanları için kalacak yer sıkıntısı olduğunu biliyorduk. Biz de iki otelimizde NHS ve sağlık çalışanları için ücretsiz oda hizmeti sunmaya karar verdik. Zaten doğru olan da bunu yapmamızdı. Bu yönde olumlu tepkiler aldık. Şu anda bir otelimizde 20 diğer otelimizde 15 NHS çalışanı kalıyor. 170 odası olan iki otelimizin de bir hafta içinde dolmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

EURO 2020'nin ertelenmesi hakkında da yorum yapan Giggs, "UEFA, EURO 2020'yi erteleme konusunda yüzde 100 doğru karar verdi. Herkesin sağlığı ve refahı için doğru olan buydu. Hayatımıza bu virüsten kurtularak devam etmeliyiz." ifadelerini kullandı. Giggs'in çalıştırdığı Galler, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye ile birlikte aynı grupta mücadele edecek.

Sayfa Yükleniyor...