Neville ve Giggs'ten sağlık ekiplerine jest

Manchester United'ın yıldızları Gary Neville ile Ryan Giggs, iki oteli corona virüs ile maücadele eden sağlık ekiplerinin emrine sundu.

NTV Spor

19.03.2020 - 11:23

Neville, Manchester United'dan eski takım arkadaşı Ryan Giggs ile sahip olduğu iki otelden Ulusal Sağlık Servisi (NHS) çalışanlarının yararlanabileceğini açıkladı. Chelsea'nin Stamford Bridge Stadı'ndaki Millennium Hotel'ini sağlık ekiplerine tahsis edilmesinin ardından Neville de, Giggs'le birlikte sahibi olduğu GG Hospitality group bünyesindeki Hotel Football ile Manchester'daki Stock Exchange otellerinden sağlık ekiplerinin ücretsiz yararlanabileceğiğini duyurdu.

Neville, Twitter hesabından paylaştığı video'da birlik mesajı verirken, "Cuma gününden itibaren 176 yatak, NHS çalışanları ve doktorlar tarafından kullanılabilecek. Ailelerinden izole olmak zorunda kalan sağlık çalışanları önümüzdeki bir kaç ay bu otellerde kalabilecekler" diye konuştu.

İngiltere Premier League 4 Nisan'a kadar ertelenirken; dünya çapında şimdiye kadar 212 bin kişinin corona virüs bulaştığı açıklandı. Son olarak dünya çapında ise 8 bin 700 kişinin yaşamını yitirdiği rapor edildi.

Sayfa Yükleniyor...