Neymar'dan cevap: "Canım özür dilerim ama..."

Neymar, kendini çok fazla yere attığı yönündeki eleştiriler karşısında sessizliğini bozdu. Çalımla oynayan bir futbolcu olduğunu dile getiren Brezilyalı yıldız "Savunmacının karşısına geçip "Canım, özür dilerim ama bir gol atmak istiyorum" diyemem, ifadesini kullandı.

NTV Spor 20.07.2018 - 09:40 | Son Güncelleme: 20.07.2018 - 11:29

Özellikle Rusya'da düzenen Dünya Kupası'nda kendini çok fazla yere bıraktığı ve teatral hareketler yaptığı şeklinde eleştirilen Neymar, bu konudaki sessizliğini bozdu.

26 yaşındaki futbolcu "Benim tarzım dripling yapmaya, defans oyuncuları ile yüz yüze gelmeye dayalı. Savunmadaki rakibimin karşısına geçip "Canım, özür dilerim ama bir gol atmak istiyorum" diyemem. Onu geçmem lazım. Bir şeyler denemem lazım. O da bana faul yapacak" dedi.

Bu kadar çok faul almasında anormal bir durum olmadığını dile getiren Brezilyalı süper yıldız hakemlerin bu pozisyonları kaçırmaması gerektiğini belirtti. Neymar, "Çoğu zaman ben diğer oyunculardan daha hızlı ve daha hafifim. Onlar da bana faul yapıyor. Hakem bu iş için orada. Faul'ü belirlemek için" diye konuştu.

Kendisi hakkında sosyal medyada yapılan esprili paylaşımları gördüğünü dile getiren Neymar, "Paylaşımları görüyor ve gülerek karşılşıyorum. Daha geçen gün bu konuda bir şaka paylaşımı yaptım. Ama bir düşünün. Tüm bu müdahalelerden acı duymak ister miyim? Bu gerçekten acı verici. Her maçtan sonra 4 ya da 5 saat buzda duruyorum. Bunu tecrübe etmeyen bilemez, anlayamaz" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...