Neymar'ı savundu: Eleştiri zayıf bir silahtır

Neymar, 2018 Dünya Kupası'ndaki performansıyla eleştirilirken; Brezilyalı yıldıza destek Dani Alves'ten geldi: Eleştiri zayıf bir silahtır...

NTV Spor 21.07.2018 - 19:24

Neymar, 2018 Dünya Kupası'nda Brezilya adına öne çıkan isimlerden biri olmasına karşın; sık sık eleştirildi. Özellikle yerde gereksiz şekilde fazla kaldığı ve rol yaptığı yönünde eleştiriler getirilen Neymar'a destek ise Paris Saint Germain'den (PSG) takım arkadaşı Dani Alves'ten geldi. Alves, Neymar'ın vakfı aracılığıyla düzenlenen yardım gecesinde açıklamalar yaptı.

Şubat ayında sakatlanan ve Dünya Kupası'nda oynayabilmek için zamana karşı yarışan Neymar'ı eleştirenleri "zayıflık"la suçlayan Alves, "Neymar ile ilgili her şey haber oluyor. Duygusallaştı, eleştirildi. Saçını farklı bir renge boyattı, eleştirildi. Bu insanları Neymar'ın yerinde görmek isterdim. Bizi olgunlaştıran şeylere odaklanmalıyız ve bunlar bizi adam eder. Geri kalanlar aptalca şeylerdir." diye konuştu.

Neymar hakkında konuşanların hepsinin onun gibi yardımlar yapması gerektiğini söyleyen Neymar, "Eleştiri zayıf bir silahtır. Biz oyuncular, her zaman takımları için en iyisini yapmaları gerektiğine inanıyorum. Bunlardan hangisi Neymar'ın harika ve özel bir insan olduğunu biliyor. Bunda ısrar ediyorum. Onlar futbolu aydınlatıyor. Onun gibi oyuncular futbolu cazip hale getiriyor. Söylediğim gibi Neymar ve oyuncuları eleştirmek kolay; ancak onların yaptığını yapmak zor" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...