Neymar'ın cevabı bekleniyor

Chelsea, yaptığı teklife yanıt bekliyor.

NTV Spor 18.08.2010 - 16:08

Brezilya futbolunun süper starları Ronaldinho ve Robinho'nun, ülkelerinden ayrılmaları olaylı olmuştu. Şimdi bu iki yıldızınkine benzer bir senaryo, Santos'un 18 yaşındaki yeteneği Neymar'ın etrafında dönüyor.

Genç futbolcu Avrupa'ya adım atmak istiyor. Ancak Santos, Neymar'ı kolay bırakmamakta kararlı. Chelsea'nin yaptığı 24 milyon sterlinlik ilk teklifi yeterli bulmayan Santos, genç futbolcunun sözleşmesindeki fesih bedeli olan 30 milyon sterlinde ısrarcı olmuştu. Siyah-beyazlı kulüp, teklifine olumsuz yanıt verilmesine rağmen Neymar'la görüşmeleri sürdüren Chelsea'yi de FIFA'ya şikayet etmekle tehdit etmişti.

Son günlerde yaşananlar ise Santos ile Chelsea'nin, Neymar konusunda ortak noktada buluşmaya yaklaştıklarını gösteriyor. Santos ve 18 yaşındaki futbolcuya yeni teklifini sunan Chelsea, beklemeye geçti. Yıllık 6 milyon euro'dan 5 yıllık bir sözleşme teklif edilen Neymar'ın, en geç Cuma gününe kadar Londra kulübüne cevap vermesi bekleniyor. Ancak bu bekleme süreci içerisinde Neymar'ı yönlendirmeye çalışanlar da yok değil.

Brezilya futbolunun efsane ismi Pele ve eski takım arkadaşı Robinho'dan sonra Brezilya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Mano Menezes de, Chelsea hakkında olumsuz görüş bildirdi. Menezes, “Neymar'ın içinde bulunduğu durumu anlayabiliyorum. Ancak hem kendi açısından hem de Brezilya futbolu açısından Santos'ta kalması daha akıllıca olacaktır. Santos şu anda iyi durumda ve kulübünde kendini geliştirebilir” dedi.

Genç futbolcu Neymar da, büyüklerinin tavsiyelerini dikkate alacağını söyledi. “Ne yapacağımı bilmiyorum, ama Santos gibi şampiyon bir takımı bırakıp Chelsea ya da bir başka kulübün rezerv takımına gitmem” diyen Neymar, “Böyle bir durumda kalmak daha akıllıca olur. Karar vermeden önce Menezes'in tavsiyesini de dikkate alacağım” ifadelerini kullandı.

2010 Dünya Kupası'ndan sonra Brezilya Milli Takımı'nın başına geçen Menezes, Neymar'a 10 Ağustos'ta Amerika Birleşik Devletleri ile oynanan hazırlık maçında ilk kez forma vermişti.

Sayfa Yükleniyor...