Nuri'nin transfer hikayesi ve maliyeti

Alman spor dergisi Sportbild, Alman kulübü Borussia Dortmund'dan İspanya'nın Real Madrid takımına transfer olan milli futbolcu Nuri Şahin'in, bu transferden 1,2 milyon euro aldığını yazdı.

NTV Spor

15.06.2011 - 15:10

Derginin haberinde, Nuri'nin, 2013 yılına kadar olan sözleşmesini, bir kulübün kendi transferi için en az 6 milyon euro teklif etmesi durumunda Dortmund'dan ayrılabileceği şeklinde yer alan ek bir madde sayesinde iptal edebildiği belirtilerek, Real Madrid ile olan sözleşmesine de böyle bir ek maddenin konulduğu, ancak en az ödenecek transfer ücreti olarak 100 milyon euronun öngörüldüğü ifade edildi.

Nuri'nin Real Madrid'de ücretini 2 katına çıkardığına işaret edilen haberde, Borussia Dortmund Menajeri Michael Zorc'un, Nuri'nin sözleşmesindeki ek madde nedeniyle, ''Ellerinin ve kollarının bağlı kaldığını'' belirterek, ''2009 yılında böyle bir ek madde koymadan sözleşme yapmamız mümkün değildi'' dediği belirtildi.

Zorc, bunun kendileri için Nuri'yi ellerinde tutmanın tek yolu olduğunu ifade ederek, zor da olsa buna katlandıklarını ve sonuçta kendisi için belirli bir bonservis bedeli de aldıklarını vurguladı.

Nuri'nin Almanya'daki hemen hemen tüm spor kuruluşları tarafından sezonun en iyi oyuncusu gösterildiğine de işaret eden Zorc, genç futbolcunun yine de diğer Alman kulüpleri ile mukayase edildiğinde Dortmund'da iyi para kazandığını ifade etti.

Haberde, Real Madrid'in, diğer rakip kulüpleri geride bırakmak amacıyla Nuri için toplam 9,7 milyon euro ödediği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...