Nurullah Sağlam: Bursaspor'u yeneceğiz

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, taraftarında desteği ile Bursaspor maçını kazanacaklarını söyledi.

NTV Spor

13.09.2011 - 22:24

Mersin İdmanyurdu, Bursapor ile hafta sonu yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.
        
Teknik Direktör Nurullah Sağlam nezaretinde Macit Öcan Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen antrenmanda dinlenmeli çapraz koşu yapan kırmızı-lacivertli oyuncular, daha sonra dar alanda çift kale maç yaptı. Hafif sakatlıkları bulunan Çağdaş Atan ile Joseph Boum takımdan ayrı düz koşu gerçekleşti.
        
Antrenman sonrası 27 yaşına giren Wissem Ben Yahia için sürpriz doğum günü pastası kesildi. Bu arada bir kadın taraftar teknik direktör Sağlam'a geçen yıl Bank Asya 1. Lig'de şampiyonluğa ulaşan takımdaki oyuncuların adlarının yer aldığı tişört hediye etti.
        
"PEKİŞMİŞ BİR OYUN ANLAYIŞIMIZ VAR"
Teknik direktör Sağlam, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, ligde en güçlü rakibin Bursaspor olduğunu söyledi.
        
İlk hafta müsabakaların büyük bir bölümü seyrettiğini belirten Sağlam, ''Bursaspor, İstanbul takımları ve Trabzonspor dahil hepsinden daha daha farklı ve ne yaptığını bilen görüntü içerisinde. Oturmuş bir kadrosu var. Birbirlerini iyi tanıyan bir kadro ve pekişmiş bir oyun anlayışı var. Bunlara karşı da bizim elimizde taraftarımız var. O anı gerçekten gözümün önüne getirebiliyorum. Muhteşem bir atmosfer olacak. Bu atmosfer de bize büyük bir güç verecek. Taraftarın da desteği ile alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum'' şeklinde konuştu.
        
"AMOAH TANIDIĞIM İYİ BİR OYUNCU"
Çağdaş ve Joseph'in takımdan ayrı çalıştığını, yeni transfer Matthew Amoah'ın ise eşyalarını almak üzere ülkesine gittiğini ifade eden Sağlam, ''Çağdaş'ın bileğinde maç öncesi akseden bir problemi var. Bir iki gün içerisinde sanırım normale döner. Joseph'in adalesinde devre arasında bir spazm oluşmuştu. O da tedbir amaçlı düz koşu yaptı. Bugün akşam dönecek olan Amoah ise yarın antrenmana çıkacak. Amoah benim tanıdığım bir oyuncu. Ama takımın onu tanıması ve Türk futbolunun onu tanıması için zamana ihtiyacımız var. Dolayısıyla da süreç içerisinde o da aramıza tam anlamıyla katılacak. Herkesin inandığı gibi ben de ona çok inanıyorum. Bu uyum sürecini asgariye çekersek hem bizim, hem de Türk futbolu adına bir seyir zevki olacak'' dedi.
        

Sayfa Yükleniyor...