Cenk Tosun: O maçtan sonra ağlayan futbolcularımız vardı

Sakatlığı nedeniyle EURO 2020'de forma giyemeyecek Cenk Tosun, A Milli Takım'ın Şenol Güneş yönetiminde başarılı olacağına inanıyor.

NTV Spor 11.06.2021 - 15:28

Sakatlığı nedeniyle EURO 2020 kadrosunda yer alamayan Cenk Tosun, EURO 2016'da yaşadıklarını anlatırken Avrupa Şampiyonası'nda kalbinin A Milli Takım ile olacağını ifade etti.

Goal Türkiye'den İdil Erin Tetik'e konuşan Cenk Tosun, 2016'dan bu yana birçok şeyin değiştiğini vurgulayarak, "Bence de çok şey değişti. Birbirini tanıyan sağlam bir takımımız, yaklaşık iki senedir birlikte oynayan bir jenerasyonumuz var. Avrupa'da oynamayı öğrenmiş olan futbolcularımız var. O zamanlar bir iki tane yurt dışında oynayan futbolcumuz vardı, şimdi belki 15 tane var. Avrupa Şampiyonası da Avrupa turnuvası olduğu için daha tecrübeli olduğumuzu düşünüyorum. Çok iyi, genç bir jenerasyon yakaladık. Aralarında ağabeylik yapacak Burak gibi, benim gibi futbolcular var, ben belki bedenen orada değilim ama kalbim her zaman orada." ifadelerini kullandı.

"EURO 2016'da o maçtan sonra ağlayan arkadaşlarımız oldu"

"Hırvatistan maçı bizim için çok önemliydi, o maçtan bir beraberlikle ayrılabilseydik gruplardan yüzde doksan çıkardık. Çünkü Çekya'yı yendik, İspanya maçı ise belki berabere biterdi ama yenmek zor olabilirdi. Eğer Çekya'dan üç puan alıp Hırvatistan maçını berabere bitirebilseydik gruptan çıkardık ve iyi yerlere de gelirdik diye düşünüyorum. Tabii üç puanla da çıkma şansımız vardı. İtalya çok iyi gidiyordu, İrlanda'ya kaybetti ve o bizi çok hayal kırıklığına uğrattı. Hepimiz takım olarak maçı izliyorduk ve İtalya'nın o maçı kazanacağını düşünüyorduk çünkü iyi gidiyorlardı. Onlar yenilince takım olarak çok üzüldük, ağlayan futbolcularımız vardı. Çok erken bitti, takımda güzel bi hava vardı, tam alıştık derken turnuvaya, elenmemiz kötü oldu."

"Şenol Güneş faktörü kendini belli edecek"

"Şenol Güneş faktörü bence bu turnuvada kendini belli edecek. Hoca zaten Dünya Kupası'nda neler yapabileceğini gösterdi, Türkiye'ye dünya üçüncülüğünü getirdi. Çok tecrübeli bir hoca, futbolcular, herkes Şenol hocayı çok seviyor. İkili ilişkileri çok iyi, zaten öğretmenlikten geldiği için ikili ilişkilerini çok iyi kurabilen birisi. Ayrıca benim de en sevdiğim, çalışmaktan en keyif aldığım hocalardan biri. Hayatımda çok önemi var, ben buralara geldiğiysem onun katkısı büyüktür. İnşallah başarılı olur, can-ı gönülden istiyorum, onun faktörü çok önemli olacak turnuvada. Şenol hocaya çok güveniyor ve saygı duyuyor futbolcular, hoca da tecrübesiyle genç arkadaşlara çok şey katacaktır."

Sayfa Yükleniyor...