"O parayla ödemeleri yapacağız"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, TFF ve Kulüpler Birliği'nin ortak toplantısı sonrası NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 16.01.2015 - 17:35

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği'nin yabancı kuralının detaylarını belirlemek için düzenlediği toplantıdan önemli kararlar çıktı.

Bu toplantının ardından NTV Spor'a özel açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, devrim niteliğinde bir karar alındığını söyledi. Albayrak ayrıca, ara transfer döneminde transfer yapmak yerine, futbolcuların ödemelerini yapacaklarını ifade etti.

Yabancı kuralının devrim niteliğinde bir karar olduğunu söyleyen Albayrak, "Kulüpler Birliği ve TFF'nin toplantısı çok yararlı bir toplantı oldu. 2015-2016 sezonundan itibaren devreye girecek yabancı kuralında, devrim niteliğinde bir karar alındı. Ayrıca Türk oyuncu ve Türk kaleci oynattığınızda çok ciddi teşvikler alacaksınız. Bu kuralın şimdiden açıklanması çok iyi oldu. Kulüpler kendilerini ona göre ayarlayacaklar. Galatasaray olarak, Duygun başkanımızın açıkladığı şekilde, iyi bir karar olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Kuralın en az 4 sezon olarak belirlenmesinin detaylarını da açıklayan Abdurrahim Albayrak, "Haziran'da Federasyon seçimi var. 4 yıl sonra yeniden bir seçim olacak. Önce 5 yıl olarak düşündük ve aramızda tartıştık. Sonra bütün kulüpler olarak 4 yılda karar verdik" diye konuştu.

Ara transfer döneminde oyuncu almak yerine, futbolcuların ödemelerini yapacaklarını da belirten Albayrak, "Daha önce alınan ve henüz oynayamayan transferler olduğunu görüyoruz. Biz şu anda transfer yapmayı planlamıyoruz. Transfer yapacağımız parayı, futbolcuların ödemelerini yapacağız" şeklinde konuştu.

 

 

Sayfa Yükleniyor...